Trendy w modzie na sezon wiosna/lato

katyalison / Pixabay

Wiosna już tuż tuż, a wraz z nią pojawiają się nowe trendy w modzie. Sezon wiosna/lato to czas, kiedy można pokazać swoje stylowe odkrycia na ulicy, w pracy czy na imprezie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze trendy w modzie na sezon wiosna/lato, które będą królować w tym sezonie.

Kolory i wzory – żywe i intensywne barwy

W tym sezonie królują żywe, soczyste kolory. Pomarańcz, zieleń, jasny róż, cytrynowy żółty to tylko niektóre kolory, które będą rządziły w modzie. Kolejne trendy to wzory, które również pojawiają się na ubraniach. Kwiaty, palmy, fraktale i kropki to najmodniejsze wzory na tym sezonie. Warto zauważyć, że modne są nie tylko delikatne kwiaty, ale również te większe i bardziej wyraziste.

Odkryte ramiona, ostre cięcia

Odsłonięte ramiona, czyli popularny trend off-shoulder, to jeden z hitów tego sezonu. W luźnych bluzkach, topach, sukienkach i strojach kąpielowych warto pokazać swoje dłonie i ramiona. Drugim popularnym trendem są ostre i geometryczne cięcia. Odkryte plecy w płaszczach i kamizelkach, klasyczne sylwetki z asymetrycznymi cięciami lub ubrania skomponowane z różnych kształtów to typowy przykład ostrej, geometrycznej mody.

Biżuteria i dodatki – duże kolczyki i różne wzory

Duże, łopatowate kolczyki oraz zwiewne bransoletki to jeden z modnych dodatków. Można je nosić z prostymi strojami, które wzbogacą tę całą stylizację. Kolejnymi akcentami są różne wzory – np. paski na plecakach, listki na parkach, kwiatki na butach i torebkach. Ważne jest, aby te wzory harmonizowały z resztą stroju.

Sportowy styl – wygodne buty i luźne ubrania

Sportowy styl to moda, która króluje od lat. Na sezon wiosna/lato zdecydujmy się na wygodne buty sportowe lub sneakersy oraz sportowe bluzy, legginsy czy też t-shirty. Sportowe elementy możemy też łączyć z klasycznym, eleganckim stylem.

Vintage – styl retro i lat 70-tych

W tym sezonie warto pokazać zmysł do stylu lat 70-tych. Fripy, prostota oraz luz to cechy charakterystyczne tego stylu. Gładkie sukienki, bluzki, buty w stylu vintage i kwieciste wzory na materiałach to tylko niektóre przykłady trendów retro w modzie.

Podsumowanie

Nowy sezon to czas, kiedy możemy wprowadzić nowe trendy w swoją garderobę. Odsłonięte ramiona, ostre cięcia, żywe kolory i wzory, duże kolczyki, sportowy styl oraz styl retro i lat 70-tych – to tylko niektóre trendy, które królują w modzie na sezon wiosna/lato. Możemy dowolnie łączyć poszczególne elementy. Ważne, aby poczuć się w swoim stroju swobodnie i wygodnie.