Suknia ślubna w gotowości

Takmeomeo / Pixabay

Jednym z najważniejszych wydatków dla panny młodej jest oczywiście zakup sukni ślubnej. Każda dziewczyna marzy o zjawiskiem sukni, w której będzie wyglądała jak księżniczka. Gdy już zostanie ustalony termin ślubu przyszła panna młoda udaje się do salonu sukien ślubnych zamówić te jedyna kreację. Jednak co wtedy, gdy wybrany model nie leży tak jak planowaliśmy, co jeśli pomimo zgrabne sylwetki suknia eksponuje mankamenty naszej figury? Czy wymarzone koronki tylko dodają nam centymetrów nawet jeśli na co dzień nie mamy z tym problemu? Z pomocą przyjdzie nam na pewno konsultantka w salonie.

Pomoc specjalistki

Udając się do salonu w pierwszym kroku szukamy oczywiście ten wyśniony typ sukni, jednak może się okazać, że nasza figura nie będzie rewelacyjnie wyglądać. Taki problem mogą mieć kobiety o figurze gruszki. No właśnie ale jaka suknia ślubna dla gruszki? na pewno odpadają krótkie sukienki czy sukienka typu “rybka”. Tego typu suknie poszerza tylko biodra zamiast je maskować i dodawać sylwetce symetrii. Podobnie będzie z mocnymi swego czasu bazowym spodniami, które też nie są zalecane przy tego typu sylwetce. Warto postawić na ozdobny gorset, który podkreśli zgrabną talię oraz odciągnie wzrok od krąglejszych bioder. Jeżeli chodzi o spódnice sukni ślubnej warto postawić na wielowarstwowe z lekkiego materiału, który koniecznie musi być gładki i zwiewny. Oczywiście jak najbardziej zdobienia mogą pojawić się również na spódnicy.
Wbrew pozorom warto zdecydować się również na koło. Choć może to być lekko przerażające, to dodanie tego elementu pozwoli nam wyeksponować do l spódnicy, a tym samym ładnie ja ułożyć. Koło jest również funkcjonalne w trakcie chodzenia, w końcu suknia ślubna może być dosyć ciężka.
W trakcie wyboru sukni ślubnej warto również zdać się na doświadczenie i pomysły ekspedientka, która na pewno zaproponuje nam odpowiedni fason A także dodatki. W ten sposób możemy uzyskać idealny efekt, a w trakcie tego szczególnego dnia czuć się zjawiskowo jak i komfortowo, co jest przecież równie ważne.