Moda na sportowo: trendy w ubraniach do aktywności fizycznej

jarmoluk / Pixabay

Jeszcze kilkanaście lat temu wybierając się na trening, nie zwracałyśmy większej uwagi na to, w co się ubieramy. Najważniejsze było, aby było wygodnie. Dziś jest inaczej – mamy całą gamę ubrań, które nie tylko są wygodne, ale również świetnie wyglądają. Sprzyja temu również rozwój technologii, dzięki której tkaniny są coraz bardziej funkcjonalne. Moda na sportowo już dawno zagościła w ulicznych outfitach. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając ubrania do aktywności fizycznej i jakie trendy aktualnie królują?

1. Nowoczesne technologie i tkaniny

Dziś na rynku dostępne są ubrania stworzone w oparciu o zaawansowane technologie. Dry-fit, climacool czy gore-tex to tylko niektóre z najpopularniejszych nazw, kojarzących się z doskonałą jakością. Te technologie zastosowane w tkaninach mają na celu poprawę komfortu podczas treningu, ale również sprawiają, że nasza skóra oddycha, na przykład dzięki kanałom wentylacyjnym umieszczonym w odpowiednich miejscach.

1. Stylowy wygląd na siłowni

Coraz częściej kobiety decydują się na stylowe ubrania w trakcie treningu. Do dyspozycji mamy wiele fasonów, wzorów i kolorów. Od butów po leginsy, każdy element stylizacji wpływa na ogólny wygląd. Kolorowe bluzy z nadrukiem, zwarte legginsy czy sneakersy z modnymi elementami – to wszystko wpływa na nasze samopoczucie podczas ćwiczeń.

1. Fit moda, czyli moda na ubrania do treningu

Wraz ze wzrostem procenta obywateli, którzy odbywają treningi fitness, rośnie również popularność fit mody. To trend, który kładzie nacisk na stylowe i wygodne ubrania w jednym. W skład fit mody wchodzą między innymi:

• legginsy z wysokim stanem;
• bluzy z rękawem raglan;
• buty do fitnessu;
• topy do ćwiczeń.

1. Wpływ sportowych sprzętów na trendy

Coraz częściej inspiracją do stworzenia nowych kolekcji są nie tylko klasyczne trendy modowe, ale również sportowe akcesoria i sprzęty. Przykładem mogą być buty typu sneaker, które stały się elementem miejskiej mody, inspirowanej modą sportową, czy pojemne plecaki sportowe, które przestały spełniać swoją funkcję jedynie w czasie uprawiania sportu.

1. Recykling w modzie sportowej

Wbrew pozorom, moda sportowa również zwraca uwagę na ekologię i stara się działać w sposób przyjazny dla środowiska. Coraz więcej projektantów tworzy swoje kolekcje w oparciu o recykling. Z jednej strony wspierają w ten sposób ideę ochrony środowiska, z drugiej strony pozwalają na stworzenie unikalnych ubrań, które idealnie sprawdzą się podczas aktywności fizycznej.

Podsumowując, moda na sportowo to nie tylko wytworne wyjścia na siłownię, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązania dla ludzi aktywnych. Ubrania do treningu muszą być wygodne, dopasowane do ciała i wykonane z tkanin, które pozwolą skórze oddychać. Ostatnie trendy stawiają jednak również na stylowy wygląd podczas ćwiczeń i zwracają uwagę na kwestie ekologiczne.