Uczucie ślizgania się w nowych szpilkach czyli co zrobić żeby szpilki się nie ślizgały?

Susas / Pixabay

Czy nie nienawidzisz tego, gdy chodzisz w nowej parze butów, a one po prostu zsuwają się? Jest to nie tylko denerwujące i krępujące, ale może być również niebezpieczne w miejscu pracy. Kiedy idziesz po biurowej powierzchni sto metrów w jedną i drugą stronę z kubkiem gorącej kawy, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest śliska pięta, która Cię potyka!

Jeśli teren jest nierówny i dodatkowo idziesz po swego rodzaju torze przeszkód między biurkami i innymi pracownikami, chcesz, aby Twoje stopy były bezpieczne i pasowały do butów. Częsty poślizg może również powodować niewygodne otarcia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poślizgu pięty i jak go zatrzymać, czytaj dalej!

Odnosi się to do pięty twojej stopy. Kiedy pięta zsuwa się z buta, oznacza to poślizg pięty. Poślizg pięty to strasznie niewygodne zjawisko wyślizgiwania się stóp z butów podczas chodzenia.

W niektórych przypadkach twoja stopa może całkowicie wyskoczyć i pozostawić buty za sobą jak coś w rodzaju klauna lub złej imitacji Kopciuszka opuszczającego piłkę. Najczęściej występuje w nowych butach, w których jeszcze się nie włamano. Spowalnia cię w chodzeniu, ponieważ musisz upewnić się, że każdy krok jest bezpieczny.

Przyczyną problemu jest ogólnie sztywne obuwie lub zbyt duży rozmiar. Po chwili punkt wygięcia zacznie się zginać stopą. Jeśli problem nie zniknie lub po prostu chcesz sobie poradzić, dopóki nie skończy się okres przerwy, oto kilka dobrych strategii, które mogą ci pomóc.

Co zrobić żeby szpilki się nie ślizgały?

Najczęściej występuje w nowych butach, w których jeszcze się nie włamano. Spowalnia cię w chodzeniu, ponieważ musisz upewnić się, że każdy kolejny krok może zostać bezpiecznie postawiony. Zatem co zrobić, żeby szpilki się nie ślizgały w ważnym dla nas momencie?

Pamiętajmy o tym, że skoro przyczyną jest zbyt duże obuwie, problem możemy rozwiązać całkowice jeszcze przy zakupie. Spędź dodatkowy czas w sklepie i poproś pracownika o zmierzenie buta, aby upewnić się, że będzie on odpowiedni i komfortowy. Kilkanaście minut spędzone w sklepie uchroni Cię przed godzinnym zastanawianiem się nad tym co zrobić żeby szpilki się nie ślizgały.