Najlepsze marki kosmetyków naturalnych i organicznych

vborodinova / Pixabay

Kosmetyki naturalne i organiczne coraz bardziej zyskują na popularności. Klienci coraz bardziej doceniają naturalność składników, jakie znajdują się w ich kosmetykach. Wśród marek, jakie proponują kosmetyki naturalne i organiczne, można wyróżnić kilka, które szczególnie zasługują na uwagę. Poniżej przedstawione zostaną najlepsze marki kosmetyków naturalnych i organicznych.

1. Dr Hauschka

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek oferujących kosmetyki naturalne i organiczne. W ofercie marki Dr Hauschka można znaleźć produkty pielęgnacyjne dla twarzy i ciała, kosmetyki do makijażu oraz produkty do pielęgnacji włosów. Znakiem rozpoznawczym marki są naturalne składniki pochodzenia roślinnego, a także wyjątkowo intensywny zapach niektórych kosmetyków.

1. Weleda

Weleda to marka, która powstała ponad 95 lat temu. Od tej pory oferuje kosmetyki naturalne i organiczne na całym świecie. W ofercie Weledy można znaleźć szeroki wybór produktów do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, jak również kosmetyki do makijażu. Weleda stawia na stosowanie składników pochodzenia roślinnego oraz duże zrównoważenie dotyczące wymagań etycznych.

1. L’Occitane

Marka L’Occitane specjalizuje się w produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych pochodzących z południowej Francji. Wszystkie produkty L’Occitane mają wyjątkowy zapach, który przypomina śródziemnomorski klimat. W ofercie marki można znaleźć produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów. L’Occitane oferuje również szereg produktów do makijażu.

1. Kiehl’s

Marka Kiehl’s pochodzi z Nowego Jorku i oferuje kosmetyki naturalne i organiczne już od ponad 100 lat. W ofercie Kiehl’s można znaleźć produkty dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Produkty marki mają zrównoważone składy, bez sztucznych barwników oraz parabenów. W skład kosmetyków Kiehl’s wchodzą składniki pochodzenia roślinnego, jak również witaminy i minerały.

1. Origins

Marka Origins powstała w 1990 roku i w ciągu kilku lat stała się jednym z liderów w produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych. W ofercie marki znajdują się produkty dla kobiet oraz mężczyzn, a także szereg akcesoriów kosmetycznych. Kosmetyki Origins zawierają naturalne składniki i nie są testowane na zwierzętach. Marka pochodzi z Nowego Jorku i czerpie inspirację z natury, a dokładniej – z mórz i oceanów.

Podsumowanie

Kosmetyki naturalne i organiczne mają wiele zalet, jakie cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Najlepsze marki kosmetyków naturalnych i organicznych, jakie zostały przedstawione powyżej, skupiają się na stosowaniu składników pochodzenia roślinnego, pozbawionej chemii. Warto pamiętać o tym, że kosmetyki naturalne i organiczne są znacznie bardziej przyjazne dla skóry niż ich syntetyczne odpowiedniki. Kosmetyki naturalne mają również pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ zawierają składniki biodegradowalne.