Wybierz odpowiedni strój na rozmowę o pracę czyli jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Free-Photos / Pixabay

Wiesz, że ważne jest, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i że twój wybór stroju jest istotną częścią tego. Jednakże ubieranie się na rozmowy kwalifikacyjne jest o wiele bardziej skomplikowane niż kiedyś.

Zatem jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Załóżmy na przykład, że idziesz na rozmowę kwalifikacyjną w firmie, w której nikt nigdy nie nosi garnituru – nawet dyrektor generalny. Czy nadal powinieneś formalnie ubierać się na tę okazję, czy będziesz wyglądać nie na miejscu? Jeśli zdecydujesz się na bardziej swobodny wygląd, jak możesz upewnić się, że nadal wyglądasz profesjonalnie i z szacunkiem?
Kiedy masz wątpliwości, ubieraj się trochę

Zasady ubioru są różne. Na przykład start-up technologiczny w Dolinie Krzemowej może się krzywić na kogoś, kto ubiera się zbyt formalnie, podczas gdy firma z listy Fortune 50 na Madison Avenue może narzekać na kogoś, kto ubiera się zbyt swobodnie. Ważne jest, aby poznać kulturę korporacyjną przed rozpoczęciem rozmowy, aby upewnić się, że Twój strój jest odpowiedni.

Różne branże mają różne oczekiwania co do ubioru kandydatów i pracowników. Właściwy kod ubioru może się znacznie różnić w zależności od firmy, branży i lokalizacji.

Jednak niezależnie od tego, co wszyscy w firmie noszą, należy szczególnie uważać na swój wygląd podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Kandydat ubrany w garnitur i krawat lub sukienkę i szpilki zwykle robi znacznie lepsze wrażenie niż kandydat ubrany w dżinsy i trampki.2

Dowiedz się więcej o tym, w co się ubrać, aby uzyskać pozycję korporacyjną, i w co się ubrać, aby uzyskać swobodną pozycję swobodną. W obu przypadkach zawsze wymagane jest zadbanie o czyste, niezmienione ubrania.
Jak się ubrać na wywiad korporacyjny.

Najlepsze stroje do wywiadów dla mężczyzn w świecie korporacyjnym są zazwyczaj konserwatywne. Mężczyźni zawsze powinni domyślnie nosić garnitur. Wszystkie ubrania powinny dobrze pasować i być wolne od plam.

Jeśli wybierasz się na rozmowę o pracę w firmie z tradycyjnej branży, takiej jak finanse, bankowość lub ubezpieczenia, powinieneś wybrać bardziej formalny strój korporacyjny. Ogólnie oznacza to garnitur i krawat dla mężczyzn oraz spodnie i spódnicę i bluzkę dla kobiet.