Moda retro: powrót do lat 70., 80. i 90.

Attractive girl in sleeveless knitted blouse and wide pants

Moda retro: powrót do lat 70., 80. i 90.

Współczesna moda ostra i odważna nieustannie odkrywa nowe inspiracje, ale nic nie zachwyca nas bardziej niż moda retro, która w fenomenalny sposób łączy przeszłość z teraźniejszością. W ostatnich latach, styl retro wkracza na wybiegi i ulice, co potwierdza fakt, że modny jest powrót do lat 70., 80. i 90.

1. Czym jest moda retro?
Moda retro to moda inspirowana stylem ubrań, akcesoriów, stylizacji włosów oraz make-up’u z przeszłości. Obejmuje ona nie tylko ubrania, ale także wzory, kolory, a nawet dźwięki. Kiedyś było to uważane za przestarzałe, dziś to jedna z najchętniej wybieranych kierunków modowych.

1. Czego emanuje moda retro?
Moda retro emanuje przede wszystkim kolorami i zwiewnymi tkaninami. Wśród najpopularniejszych kolorów dominującą rolę odgrywają odcienie pastelowe, które dodają uroku i delikatności, ale nie brakuje także mocnych barw, takich jak fiolet, czerwień czy zieleń. Co więcej, w ubraniach retro uwielbiamy mnogość detalów – dzwony, balkonety i marszczenia z pewnością nie pozostawiają nas obojętnymi. Niezwykle istotną sprawą jest także dla nas stylizacja włosów oraz uczesania.

1. Najważniejsze elementy w modzie retro
Jednym z najważniejszych elementów w modzie retro jest wzór, który stanowi idealny element dekoracyjny. Wśród nich znajdziemy grafiki, kwiatowe motywy, kropki czy paski. Innym elementem są zwiewne tkaniny, które są miłe w dotyku i delikatne, dzięki czemu możemy stworzyć ciekawe stylizacje. Warto tutaj także wymienić kurtki, które są doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji – kurtki skórzane, dziane, jeansowe, które łączą styl retro z nowoczesnością.

1. Najważniejsze ubrania i dodatki
Jeśli chodzi o odzież retro, to wśród najczęściej wybieranych ubrań znajdują się przede wszystkim sukienki – krótkie, długie, ołówkowe, rozkloszowane, zapinane z przodu, z dekoltem i bez, z różnymi marszczeniami. Dodatki również są bardzo istotne i wyróżniające dla tej modnej epoki. Wśród nich są okulary przeciwsłoneczne w różnych kształtach, czapki, chusty, szale i opaski na włosy, które warto mieć w swojej garderobie.

1. Jaki wpływ ma moda retro na dzisiejsze trendy?
Powrót do lat 70., 80. i 90. pozwala na stworzenie swobodnego, naturalnego i przyjaznego stylu, który wiele młodych kobiet i mężczyzn docenia. Dzięki modzie retro ponownie odkrywamy klasyczne kroje, zwiewne tkaniny oraz interesujące wzory i kolory. To wszystko ma wpływ na dzisiejsze trendy, które coraz częściej przybierają formę prostych, wygodnych i klasycznych elementów.

Podsumowując, moda retro to perfekcyjne połączenie świetnych elementów przeszłości z teraźniejszością. To sposób na stworzenie ciekawej stylizacji, która zawsze będzie modna i chętnie wybierana. A Ty, jak widzisz modę retro? Czy jest to Twój styl czy raczej nie?