bikini

Na co zwrócić uwagę wybierając biustonosz?

Lato jest taką porą roku, kiedy odkrywamy dużo – nie rzadko dużo za dużo… – i zakładamy kuse wdzianka nie bacząc na gabaryty naszej figury i wzrok naszych obserwatorów. 🙂 Tak lekko prześmiewczo na początek, ale moje Drogie – latem rzuca mi się w oczy, jak wiele z nas ma źle dobraną bieliznę… Na co zatem zwrócić uwagę wybierając biustonosz?

Mówi się i ja się z tym zgadzam, że najlepsza bielizna to taka, o której w ciągu dnia zapominamy. Jej zadaniem jest zatem dobrze podtrzymywać biust jednocześnie go modelując, ma nie uwierać, a dawać poczucie komfortu oraz sprawiać, że w zwykłym t-shirtcie sylwetka wygląda doskonale.

Stabilny obwód

BRITA 34369_34371-80X
Oczywiście mogę się Wam wymądrzać na temat naszych biustów i dobrze dobranej bielizny, ale lepiej mi zapytać braffiterkę o kilka dobrych rad. Zapytałam zatem specjalistkę od bielizny w salonach ESOTIQ co to znaczy, że biustonosz ma być stabilny? – „Pas obwodu po zapięciu stanika powinien ściśle przylegać do ciała, ale nie uciskać ani nie przesuwać się do góry ani na boki. Tylko wtedy stanik spełni swoją zasadniczą funkcję, czyli będzie podtrzymywał biust (ramiączka tylko w tym pomagają).”

Głębsze miseczki biustonosza

TOPAZ 34406_34409-95X
Ciekawostką dla mnie samej była informacja, że gdy zakładam coś na luzie z mniejszym dekoltem warto zaopatrzyć się biustonosz o półusztywnianych miseczkach, gdzie wkładki z gąbki ukryto pod delikatną koronką. Zwracamy wtedy uwagę na głębokość miseczek i wysokość pasa obwodu między nimi. Na co dzień możesz wykorzystywać te zabudowane, o wysokim obwodzie w części mostka – piersi są w nich wygodnie ułożone i nie przesuwają się nawet przy energicznych ruchach.

Dla mniejszych biustów lepsze są staniki z głębszymi miseczkami wyposażonymi w funkcję push-up, które unoszą piersi i sprawiają, że wygodnie układają się w miseczce. Chociaż, ja przyznam się Wam, że moje piersi to nie giganty, ale skromne cytryny i uwielbiam je w dobrze skrojonym staniku z koronki. Nie mam w swojej garderobie ani jednego stanika powiększającego biust, a jeden usztywniany kupiłam na ślub Gosi Boy. 🙂

TRACE 34400_34402-59X
Chyba złotą zasadą w doborze bielizny jest „wygodnie znaczy miękko”, jak powtarzają braffiterki z ESOTIQ, czyli nasz biust nie może być za bardzo ściśnięty, ściskamy się pod nim nie na nim oraz najważniejsze by nie żył swoim życiem… Starajmy się zatem wbić to do głowy nim biegnąc po ulicy damy komuś piersią w twarz. 🙂 Co Wy na to? Czy tylko ja dostrzegam problem źle dobranej bielizny u kobiet?

TRACE 34401_34403-59X

AboutBS

Komentarze Facebook:

 • Monika Barańska

  Jako posiadaczka dużego biustu znam ten ból, ciężko dobrać biustonosz tak ogólnie, a taki na lato to już nie lada wyzwanie 😉 Podobają mi się takie posty, ciekawe porady i jeszcze ta bielizna, piękna, delikatna i bardzo kobieca 😉

  • Ewa Żmuda-jankowska

   Ja znowu mam raczej mniejsze niż większe piersi, ale tak masz rację Moniczko, że duży biust faktycznie jest wyzwaniem dla projektantów bielizny. Jak patrzę na to, że moje koleżanki o dużych piersiach kupują bieliznę w sieciowkach to aż się we mnie gotuje, a tu jak widać wystarczy się dobrze rozejrzeć i nie dość, że ładna to jeszcze dobrze skrojona i dbajaca o piersi.

 • Bogumiła Przywarta

  Dobra bielizna musi kosztować.. staniki z sieciówek to trochę makabra, tak uważam.. przed kwietniowym weselem szukałam czegoś odpowiedniego, cielistego… w HM wzięłam 25 różnych rozmiarów, bo wciąż nie wiem, jaki mam.. mierzyłam każdy, niektóre obejmowały moją pierś, ale odstawały, niektóre dziwnie się układały.. koszmarne kartki z ceną sztywne jak nie wiem co wbijały się w skórę raniąc.. wśród tych 25 staników znalazł się jeden, który dobrze leży.. jeden a i tak nie był perfekcyjny.. między piersiami przylega, zasłania pierś, ale jak się schylę to co nieco wypada.. jak się nie wkurzyć? 🙁 znalazłam jakiś czas temu kilka marek, oferujących fajne staniki, nie sieciówki, mają usługi brafiterskie..

  • ja zawsze polecam brafiterki, nie wierzę, że dobry stanik można kupić za 25 zł :/