akpa_0232

Zuza Szamocka zwycięża Fashion Designer Awards i leci do Roberto Musso

Chwilę temu w warszawskim Soho Factory odbyła się Gala Finałowa 4 edycji Fashion Designer Awards. Trzeba przyznać, że wydarzenie z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi ze świata mody, jak i samych celebrytów.
W tym roku na podium stanęli: Zuzanna Szamocka, Klaudyna Zygał oraz Robert Czerwik.
Miejmy nadzieję,że wykorzystają daną im szansę na sukces w branży!

W jury zasiedli obok Gosi Baczyńskiej, duet BohoBoco, Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Lidia Popiel, Dorota Williams , Mikołaj Komar i Andrzej Foder. To oni zdecydowali, że pierwsze miejsce tegorocznego FDA należy do do Zuzanny Szamockiej, drugie miejsce zajęła Klaudyna Zygał, a trzecie Robert Czerwik.

Zawsze przy takich okazjach zastanawiam się na ile młodzi ludzie wykorzystają swą szansę i odnajdą się w bezlitosnym, nieraz , świecie mody.
jeśli chodzi o Zuzę, to chyba nie ma się co martwić, zgarnęła bowiem imponującą pulę nagród. Pojedzie do Berlina na „Bread&Butter” – wyjazd od Puma Polska, a potem do Mediolanu na staż do atelier Roberto Musso, na który, jak sama mówi: „już nie może się doczekać”. Tam z Mistrzem przygotuje kolekcje na Milan Fashion Week. Zaś Cisowianka Perlage zaprosiła ją na Paris Fashion Week. Przyszłą kolekcję projektantki zapewne wesprze główna nagroda finansowa 10.000 zł od MSKPU , fundatora stypendiów naukowych dla trójki laureatów.

Pomysłodawczyni i producentka konkursu Joanna Sokołowska – Pronobis jest pełna nadziei:„ Wierzę że jej przygoda z modą na dobre zacznie się od zwycięstwa Fashion Designer Awards „ – twierdzi.

Prócz kolekcji młodych finalistów FDA mogliśmy zobaczyć kreacje w stylu Perlage. Zaś projekty młodych designerów m.in.: Ewy Pałos, Edyty Pietrzyk, Macieja Trzmiela – zachwyciły celebrytów i licznych przedstawicieli świata mod. Zwiewne kreacje w kolorach złota, srebra, błękitów czy też bieli były idealnym początkiem magicznej nocy konkursu Fashion Designer Awards. Nie zabrakło też : koronek, oryginalnych printów czy też ręcznie wyszywanych sukienek.

Pokazem wieczoru była kolekcja jesień/zima 2012/13 „Room of Desires” gościa specjalnego Gali – mediolańskiego projektanta Roberto Musso. Płaszcze i sukienki o oryginalnych krojach i ciekawych połączeniach kolorystycznych przykuły uwagę koneserów mody. Ciekawym akcentem wieczoru był bardzo energetyczny i niekonwencjonalny pokaz finalistów Puma Polish Creative Factory.

O makijaż tego wieczoru zadbała firma MAC Cosmetics. Dopełnieniem looku modelek były buty Kazar w stylu high-fashion.

AboutBS

Komentarze Facebook: