couple

Zmora kobiet i mężczyzn – podwójny podbródek

Idealny podbródek to podbródek sprężysty, jędrny i przede wszystkim pojedynczy. Podwójny podbródek dodaje lat i szpeci. Jest odwiecznym problem nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Zmora nawet osób szczupłych, bo geneza jego powstania nie leży jedynie, jak by się mogło zdawać w zbędnych kilogramach, ale często wynika z genów, niewłaściwej postawy, schorzeń tarczycy czy utraty masy ciała. Zaproponowane dzisiaj ćwiczenia nie tylko przywrócą jego sprężystość, ale mają też działanie zapobiegawcze.

Ćwiczenie 1.

Spróbuj dotknąć językiem czubka nosa. Zostań w tej pozycji chwilę. Powtórz ćwiczenie 5 razy. Następnie spróbuj dotknąć językiem najdalej wysuniętego miejsca na brodzie. Również wykonaj ćwiczenie 5 razy.

Ćwiczenie 2.

Otwórz usta a następnie wykonuj żuchwą koliste ruchy przez 30 sekund, zmieniając co pewien czas ich kierunek.

Ćwiczenie dla panów
Ćwiczenie 1.

Przyciśnij mocno język do podniebienia nie zaciskając zębów przy lekko rozchylonych ustach. Wytrzymaj tak 5 sekund a następnie rozluźnij szczęki. Ćwiczenie wykonaj 15 razy.

Ćwiczenie 2.

Połóż dłoń zewnętrzną stroną pod brodą i spróbuj otworzyć usta, opuszczając dolną szczękę przy jednoczesnym stawianiu oporu dłoni. Wytrzymaj w tej pozycji 5 sekund a następnie rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenie 15 razy.

beauty
Na koniec zachęcam Was by nie zaciskać ust ! – zaobserwujecie, że jeżeli warga górna będzie spoczywała swobodnie na wardze dolnej automatycznie będziecie mogły rozluźnić szczękę.

O wiele rzadziej będziecie kierowały głową przy pomocy brody, dzięki czemu mięśnie szyi będą mniej napięte a utworzenie się podwójnego podbródka stanie się niemożliwe!
Trik z otwartymi ustami ma również znaczenie psychologiczne. Jeżeli rozmawiacie z zaciśniętymi ustami, sprawiacie wrażenie osoby upartej, sygnalizującej rozmówcy: „wiem swoje, Twoje zdanie mnie nie interesuje”. Usta rozchylone i rozluźnione wyrażają gotowość podjęcia dyskusji i mówią: „jestem gotowa wysłuchać tego co masz do powiedzenia”.

Życzę wszystkim wspaniałego dnia i zachęcam do ćwiczeń !

AboutBS

Komentarze Facebook: