1

ZAQUAD wiosna/lato 2014

wpisPolska moda wciąż w natarciu! Do grona marek o dużym potencjale dołączył ZAQUAD – marka nawiązująca do bogatej tradycji polskich pracowni krawieckich. Pod okiem pomysłodawczyni marki, Ani Banaczek, powstają unikalne, perfekcyjnie wykończone ubrania, stworzone z myślą o dynamicznych kobietach z kreatywnym podejściem do mody.

Kolekcje ZAQUAD mają duże szanse, aby zmienić stereotypowy wizerunek młodych projektantów i ożywić szare stylizacje, wciąż dominujące na polskich ulicach. Marka odwołuje się do tradycji ręcznego szycia i dbałości o detal, przywołując w swojej nazwie miejsce, gdzie powstaje dedykowany produkt, czyli zakład krawiecki.
Wyróżnia się niebanalnymi krojami i ciekawymi połączeniami materiałów i printów. Widać to szczególnie w kolekcji na wiosnę-lato 2014, w której zamiast szeroko dostępnych, sezonowych hitów, można znaleźć zwiewne, dziewczęce fasony i nietypowe wzory.

ZAQUAD definiują wyraziste kolory, doskonała jakość i odważne modele ubrań. Kontrastowe wykorzystanie gorącej czerwieni i chłodnego błękitu zostało zrównoważone szlachetną bielą, która przewija się w całej kolekcji. Wspólnym mianownikiem, spajającym kolekcję na wiosnę-lato, są patchworkowe printy. Cała paleta kolorów, różnorodne wzory, inspiracje czerpane z natury, sztuki i tradycyjnego wzornictwa, zostały połączone w spójny motyw, zdobiący wybrane modele ubrań. Wyróżnikiem są również ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, przezroczystości i lakierowane tkaniny, które pięknie podkreślają pastelowy błękit. W kolekcji króluje także asymetria, doskonale widoczna w wieczorowych sukienkach i spódnicach.

Sezonowe trendy to dla kreatorki marki i zespołu projektanckiego jedynie punkt wyjściowy do stworzenia kolekcji. Prawdziwą inspirację stanowią aktywne kobiety o wyrazistych osobowościach, które swoją pewnością siebie potrafią przyciągać wzrok i nadać ubraniom wyjątkowy charakter.

Wiosenno-letnią kolekcję marki ilustrują jasne, minimalistyczne zdjęcia Łukasza Pukowca. Dzięki ręcznie zdobionym elementom scenografii, fotografie nabrały artystycznegoi zadziornego charakteru. Modelka, Renata Kaczoruk, z klasą prezentuje stylizacje stworzone przez Magdę Jagnicką. Pastelowe i multikolorowe zestawy wyróżniają się na białym tle, pokazując elegancję i wyrazistość ubrań marki ZAQUAD.

AboutBS

Komentarze Facebook: