Ximon Lee – zwycięzcą konkursu H&M Design Award 2015

Ximon Lee – zwycięzcą konkursu H&M Design Award 2015

fashion-show-hmda-ximon-lee-ann-sofie-johansson-25Zwycięzcą konkursu H&M Design Award 2015 jest Ximon Lee, 24-letni absolwent Parsons w Nowym Jorku. Jest pierwszym projektantem odzieży męskiej, który zdobył to wyróżnienie oraz  zaprezentował nagrodzoną kolekcję podczas Fashion Week Stockholm. Nagrodą dla Ximona, oprócz pokazu kolekcji na wybiegu, jest suma 50 000 euro i możliwość przygotowania elementów zwycięskiej kolekcji do sprzedaży w wybranych sklepach H&M i online w sezonie jesiennym.

– „Kolekcja Ximona ujęła jury swoim współczesnym i zarazem poetyckim nastrojem, świetnym wyczuciem tkanin i niezwykłą precyzją detali” – mówi Ann-Sofie Johansson, szefowa działu projektów, New Development, H&M.

– „Uważam, że to znakomity projektant. Przygotował wszystko wspaniale: rewelacyjny research, świetnie dopracowane materiały i dobry design” – mówi – Luella Bartley, główna projektantka Marc by Marc Jacobs i członkini jury.

fashion-show-hmda-ximon-lee-12Ximon, pochodzący z Hongkongu, a obecnie mieszkający w Nowym Jorku, został wybrany przez międzynarodowe jury w Londynie. Jego kolekcja bazuje na warstwach organicznych i syntetycznych powierzchni z takich materiałów jak plastik i tektura, tworzących wyolbrzymione formy utrzymujące się z dala od ciała. Te nowe sylwetki są nadal rozpoznawalne jako ubrania, jednak wyraźniej eksponują krój i kształt męskiej odzieży. Główną inspiracją dla projektanta był film dokumentalny „Dzieci z Leningradzkiego”. Ximon odwiedził nawet Rosję, gdzie gromadził własne wrażenia, które odzwierciedlił w kolekcji.

Tegoroczne jury tworzyli:
Luella Bartley, główna projektantka Marc by Marc Jacobs
Lucinda Chambers, szefowa działu mody British Vogue
Paula Goldstein di Principe, dyrektor kreatywny
Tommy Ton, dziennikarz modowy
Angelo Flaccavento, niezależny krytyk modowy
Justin O’Shea, dyrektor ds. zaopatrzenia w MyTheresa.com
Lily Allen, piosenkarka/autorka piosenek
Ann-Sofie Johansson, szefowa działu projektów, New Development, H&M
Margareta van den Bosch, Creative Advisor, H&M

fashion-show-hmda-ximon-lee-22„Byłem oszołomiony, kiedy ogłoszono, że zwyciężyłem. H&M Design Award znaczy dla mnie bardzo wiele na początku mojej kariery i nie wyobrażam sobie, jak mógłbym zaprezentować własną markę bez tej nagrody. Moja kolekcja została zaprojektowana dla mężczyzn jednak będę zachwycony widząc ją na kobietach.” – mówi Ximon Lee.

AboutBS

Komentarze Facebook: