943771_10200321708668957_1797885611_n

Wiosna/lato 2013 wg Aleksandry Kucharczyk

Aleksandra Kucharczyk jest zeszłoroczną absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Promotorem jej kolekcji dyplomowej, która została wyróżniona przez Akademię Wilanowską, był Mariusz Przybylski.

Główną inspiracją kolekcji wiosna/lato 2013 były irysy, które projektantka zapamiętała z wakacji na Mazurach we wczesnym dzieciństwie. Irysy to popularne cebulowe rośliny ogrodowe, dlatego fascynacja projektantki nie dała łatwo się zapomnieć i w końcu stała się bodźcem do stworzenia kolekcji.
Tkaniny dominujące w kolekcji to mieniące się jedwabne szantungi i satyny. Pojawiają się również uwielbiane przez projektantkę tkaniny cekinowe oraz sztuczne tkaniny o ciekawym splocie. Sam charakter tkanin nadaje całości niemal malarskiego wyrazu, zestawione ze sobą różne faktury sprawiają, że mimo bardzo prostych i nieskomplikowanych form ubrania są wyraziste. W kolekcji pojawia się także sylwetka z nadrukiem przedstawiającym irysy – jest to nadruk autorski, namalowany własnoręcznie przez projektantkę.

Zamiarem autorki było zaprojektowanie kolekcji eleganckiej, delikatnej, z drugiej strony różnorodnej i radosnej kolorystycznie, świeżej, w sam ras na okres wiosny i lata. Z powstaniem kolekcji łączy się wiele dobrych wspomnień – część tkanin została zakupiona podczas lata spędzonego w Nowym Jorku, część podczas zimowego wyjazdu do Portugalii. Są też tkaniny kupione na Śląsku w ramach odwiedzin rodzinnych stron przyjaciółki.

Młoda projektantka ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in.: należy do grona finalistów VIII edycji konkursu Off Fashion, zajęła III miejsce w konkursie „Wilanów dla młodych talentów” w kategorii „rekonstrukcja”, półfinalistka Fashion Designer Awards III edycj i FDA 2012 oraz półfinalistka IX edycji konkursu Off Fashion.

Właśnie skończyła prace nad kolekcją na sezon wiosna/lato 2013, której zdjęcia możemy podziwiać w naszej galerii. 

fotograf: Ida Strzelczyk
modelka: Emilia Kokoszkiewicz
stylistka: Ewa Michalik
MUA&hair: Małgorzata Ejmocka
kwiaty: pracownia florystyczna bloemist.pl
scenografia: Kucharczyk&Strzelczyk&crew

AboutBS

Komentarze Facebook: