beauty2

Usta – co zrobić by były zmysłowe i piękne – face fitness!

Usta są odzwierciedleniem stanu naszego ducha, gdyż z łatwością ukazują naszą radość, smutek, bezsilność czy zawziętość. Kąciki ust w zależności od tego czy skierowane ku górze czy ku dołowi mówią o wesołej lub ponurej naturze człowieka. Ze względu na swą budowę usta są bardzo delikatnym, wyjątkowo ukrwionym i wrażliwym elementem naszego ciała co wpływa na ich różowe, a wręcz czerwone zabarwienie. Zatem co zrobić by bardziej „kontrolować” i „upiększyć” nasze usta ?

Dziś zaprezentuję Wam kilka ćwiczeń, które sprawą, że Wasze usta będą stanowiły piękny atrybut twarzy. Oto kilka przykładów:

Ćwiczenie 1.

Dotknij kącików ust opuszkami palców wskazujących i zrób wymuszony uśmiech; poczuj jak unoszą się mięśnie podtrzymujące. Staraj się to robić co najmniej dwa razy dziennie 🙂
Trenując regularnie powinnaś nauczyć się podnosić mięśnie podtrzymujące kąciki ust bez wymuszonego uśmiechu.

Ćwiczenie 2.

Zamknij usta i wciągnij wargi do środka tak by nie były widoczne, jednocześnie mocno je zaciśnij. Wytrzymaj w tej pozycji 5 sekund. Następnie rozluźnij mięśnie. Ćwiczenie wykonaj 10 razy.

Ćwiczenie 3.

Włóż do ust kciuk i zaciśnij usta. Utrzymaj napięcie mięśni 5 sekund, jednocześnie nie zaciskaj zębów. Ćwiczenie wykonaj 10 razy.

Ćwiczenie 4.

Językiem wypychaj wargi do przodu, a wargami powstrzymuj język. Rozluźnij mięśnie.
Ćwiczenie wykonaj 10 razy.

Na koniec dodam, że ważne jest by starać się mieć lekko rozchylone usta gdyż pomaga to w utrzymaniu brody we właściwym położeniu. Gdy wargi nie są złączone o wiele trudniej jest ją wysunąć do przodu, dzięki czemu zapobiegamy powstaniu tzw. drugiej brody. 😉

AboutBS

Komentarze Facebook: