mac'

Strobing makeup – czy podbije serca kobiet?

Wchodzę na portale internetowe, a one do mnie krzyczą, bym zapomniała o konturowaniu twarzy, a przerzuciła się na STROBING! No dobra, ale ja się nie konturuję pomyślałam, i stwierdziłam, że sprawdzę co to za nowe zjawisko ten strobing makeup!

Pamiętacie Kim Kardashian i jej tutoriale i naukę konturowania twarzy? Boże, ileż ona zużywała pudrów, fluidów, bronzerów, róży, z ilu pędzli korzystała. Mnie by na jakieś 3 lata starczyło wszystko co ona zapewne zużywała podczas jednego malowania. Także ten trend był zdecydowanie nie dla mnie – a dla Was???

By wykonać strobing tak naprawdę można by użyć jednego produktu – rozświetlacza! Cały trik polega na tym by nałożyć go na najbardziej wysunięte na działanie słońca (bo ono nas rozświetla) części twarzy.

MÓJ MAKIJAŻ KROK PO KROKU

1. Na całą twarz został nałożony krem STROBE CREAM w celu rozświetlenia całej skóry.
PSX_20150724_115401
2. Następnie koloryt skóry został wyrównany podkładem STUDIO SCULPT w kolorze NC37. Podkład z lekko satynowym wykończeniem.
PSX_20150724_115545
3. Pod oczy zaaplikowano korektor MINERALIZE CONCEALER w kolorze NW25, lekko zmieszany z kremowym rozświetlaczem CREAM COLOUR BASE w kolorze PEARL.
PSX_20150724_114432

4. Szczyty kości policzkowych, skronie, grzbiet nosa, łuk kupidyna oraz brodę rozświetlono tym samym roświetlaczem CREAM COLOUR BASE w kolorze PEARL.
PSX_20150724_114611
5. Pod kość policzkową został zaaplikowany kremowy, lekko brązujący produkt również z linii CREAM COLOUR BASE tym razem w kolorze MID-TONE SEPIA.

6. Na środkową część policzków tzw. „jabłuszka” naniesiono kremowy róż z linii CREAM COLOUR BASE w kolorze VINTAGE ROSE.

7. Następnie lekko przypudrowano płatki nosa, przestrzeń między brwiami oraz środek czoła transparentnym pudrem PREP+PRIME TRANSPARENT FINISHIG POWDER LOOSE.

8. Makijaż oka wykonano za pomocą dwóch cieni z serii EXTRA DIMENSION EYE SHADOW. Na całą powiekę zaaplikowano cień w kolorze SWEET HEAT, w zewnętrznym kąciku HAVANA. Dolna powieka rozświetlona połączeniem tych dwóch kolorów.
PSX_20150724_114241
9. Makijaż wykończono mgiełką FIX+, która dodatkowo wzbogaciła cały efekt o satynowe wykończenie, utrwalając makijaż i zespajając wszystkie produkty lepiej ze skórą.

Całość trwała ok. 45 min., a Kinga z MAC Cosmetic naprawdę jest mistrzem w swoim fachu. 🙂 Aż żałowałam, że nie szłam na żadną imprezę, bo tak dobrze się czułam z rozswietloną twarzą!

EXTRA TRIK

Jeśli nie wiecie, które części Waszej twarzy są najbardziej „wysunięte do przodu” zróbcie sobie zdjęcie komórką z fleszem. Lampa błyskowa rozświetli te części twarzy i będziecie wiedziały, gdzie nałożyć rozświetlacz. 🙂

Pamiętajcie też, by nie nakładać za dużo produktu rozświetlającego cerę, by nie spowodować wrażenia mokrej i spoconej buzi.

Nadmiar sebum najlepiej odsączyć gąbeczką do makijażu – przetnijcie ją na pół, ma ona konsystencję skóry i bardzo dobrze wchłonie „tłuszczyk”, a nie rozmaże naszego looku.

Strobing pięknie wygląda w towarzystwie czerwonych ust – dlatego to idealny makijaż na wieczorne wyjście. Przecież każda z nas może być Angeliną Jolie… 😀

PSX_20150724_113902

Wszystkie kosmetyki użyte do makijażu.

PSX_20150724_114058


Efekt końcowy. 🙂

PSX_20150723_195201_resized

AboutBS

Komentarze Facebook: