Dominika Cybulska

Staże w atelier polskich projektantów dla najlepszych dyplomantów MSKPU

Po raz kolejny odbędzie się pokaz dyplomowy absolwentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Kolekcje najlepszych dyplomantów wyróżnią – Maciej Zień, Mariusza Przybylski, Paprocki i Brzozowski oraz Joanna Klimas.

Jak twierdzi Maciej Zień jeden z topowych polskich projektantów : „Poszukuję osób kreatywnych i ambitnych, pełnych pasji. W zamian za ich zaangażowanie, dzielę się moimi doświadczeniami i wskazuję drogę. Staż jest więc szansą rozwoju umiejętności technicznych i samego siebie, jak również możliwością pracy w naturalnym otoczeniu projektanta. Trzeba jednak potraktować staż nie jako coś danego, ale na co trzeba zasłużyć. Miejsce w moim atelier znajdą tylko najlepsi.”

Szkoła powstała w 2005 r. Od pięciu lat jest partnerem edukacyjnym konkursu Fashion Designer Awards. Jest jedyną w Polsce placówką edukacyjną, oficjalnym partnerem UCA – University for the Creative Arts z Wielkiej Brytanii. Kadra nauczająca MSKPU to jej olbrzymi atut bowiem wśród nich znajdują się m.in.: Andrzej Foder, Michał Szulc, Agata Koshmider, Mariusz Przybylski.
Absolwenci szkoły to dziś uznane nazwiska w świecie mody m.in.: Kamil Owczarek ( BohoBoco) . Magdalena Butrym, Sophie Kula, Joanna Wysoczyńska , Kamila Gawrońska – Kasperska, czy Sylwia Rochala.

Pokazy Dyplomowe Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru co roku podziwiają  przedstawiciele świata mody: firm odzieżowych , showroomów, reporterów, dziennikarzy czy też stylistów. Jest to ukoronowanie 2,5 letniej nauki i długo wyczekiwany dzień przez absolwentów.

Pokaz dyplomowy odbędzie się 14 marca 2013  r.  w  Warszawie.

AboutBS

Komentarze Facebook: