Michał Zaczyński, Magdalena Płonka, Agata Koschmieder, Andrzej Foder

Relacja z pokazu dyplomowego MSKPU

W połowie marca miałam przyjemność znaleźć się w studio Domaniewska, gdzie wybrani młodzi dyplomanci Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru zaprezentowali swoje kolekcje. W gronie osób świata mody, partnerów, mediów oraz gwiazd rozdano nagrody dla najlepszych: staż w atelier Macieja Zienia, Mariusza Przybylskiego, Paprockiego i Brzozowskiego oraz Joanny Klimas. Smaczkiem całej imprezy była książka autorstwa Magdaleny Płonki „Etyka w modzie czyli CSR w przemyśle odzieżowym.”

W minionym roku również byłam na pokazach dyplomowych MSKPU i wtedy wrażenie na mnie wywarły dwie Ole – Kawałko i Kucharczyk. Podczas tegorocznej gali najwięcej pozytywnych emocji wywołała we mnie kolekcja również Oli – tym razem Sulżynskiej.
Jej prace inspirowane rewolucją francuską spotkały się z największym zainteresowaniem. Projektantka otrzymała m.in. staż w firmie Levi’s. Zobaczymy ją również na Designeria Trendy Show oraz w modowych magazynach.

W gali wzięło udział 15 najlepszych dyplomantów, których wybrała Komisja Egzaminacyjna, złożona z wykładowców MSKPU, najlepszych absolwentów i gości zewnętrznych.

Nagrodzeni dyplomanci to :

– Marta Adamiec – staż w atelier Joanny Klimas, wyróżnienie od Designeria Trendy Show, Moda Forum oraz Fashionweare
– Anna Kopeć – wyróżnienie od Designeria Trendy Show
– Aleksandra Sulżynska – staż w firmie Levi`s, wyróżnienie od Designeria Trendy Show, wyróżnienie od KMAG, Fashion Magazine, Moda Forum oraz Fashionweare
– Monika Kubatek – staż w atelier Paprocki i Brzozowski oraz prezentacja kolekcji przed pokazem projektantów w maju 2013, wyróżnienie od Akademii Makijażu Mokotowska
– Natali Jezierska – wyróżnienie od KMAG
– Aleksandra Bajer – wyróżnienie Rynek Mody
– Dominika Cybulska – wyróżnienie Lamode.info
– Emilia Aleksandrowicz – wyróżnienie ROstyle&life, wyróżnienie Rynek Mody

AboutBS

Komentarze Facebook:

  • andrea w.

    Rewelka! MSKPU górą!