LOOKBOOK_3

Projektant Roku #BEGINDESIRE – finałowy pokaz Joanny Hawrot

Multimedialny projekt JOANNY HAWROT i duetu REDRUM_29 lutego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się finałowy pokaz, wieńczący konkurs HUSH Selected 2014. Joanna Hawrot, laureatka konkursu w kategorii Projektant Roku #BEGINDESIRE, przedstawi flagowe projekty marki w nowej odsłonie, prezentując jednocześnie propozycje na sezon wiosna-lato 2015.

Hawrot doceniono za wytrwałość w realizacji pragnień i umiejętność przekuwania ich w realne cele, odbierając główną nagrodę w konkursie organizowanym przez HUSH Warsaw i Martini Polska. Marka konsekwentnie realizuje hasło From Fashion To Art, które jest pomostem łączącym modę ze światem sztuki. Kolekcje Joanny Hawrot prezentowane są w formie artystycznych instalacji. Scenariusz nadchodzącego pokazu wpisuje się w dotychczasową działalność projektantki, będąc próbą spojrzenia na modę przez pryzmat sztuki.

Multimedialny projekt JOANNY HAWROT i duetu REDRUM_3Pokaz HUSH Selected 2014 „Projektant Roku #BEGINDESIRE” to kolejne wydarzenie organizowane przez HUSH Warsaw, którego celem jest promowanie polskiej mody autorskiej. Twórca, który wygrał konkurs, dostaje narzędzia i szansę, aby przedstawić szerokiej publiczności swoją kolekcję w ramach profesjonalnie zorganizowanego wydarzenia, nad którym czuwa sztab branżowych specjalistów. Dla Joanny Hawrot jest to pierwszy autorski pokaz w stolicy, dający możliwość bezpośredniego dialogu z warszawskim odbiorcą.
LOOKBOOK_3Koncepcja pokazu jest próbą uchwycenia ponadczasowego wymiaru tego, co stylowe. Projektantka podąża za słowami Charles’a Bukowskiego: Styl to odpowiedź na wszystko.(…).Zrobić jakąś niebezpieczną rzecz ze stylem, to nazywam sztuką.”

LOOKBOOK_4Prezentowana wiosenna kolekcja będzie nawiązaniem do najbardziej charakterystycznych projektów marki, próbą ich redefinicji. Zmiana zaznaczy się w detalach oraz kolorystyce: klasyczne zestawienie czerni, bieli i czerwieni zostanie przełamane intensywnymi, szmaragdowymi sylwetkami. Niuanse wydobędą nową jakość z dotychczasowych projektów, podkreślając ich ponadczasowy wymiar. Projektantka zagra kontekstem czasu, aby wskazać w swojej kolekcji najbardziej charakterystyczne elementy, stanowiące kwintesencję stylu marki. Przychyli się w ten sposób do stwierdzenia, że trend ma trwałość jednego sezonu, podczas gdy moda jest bytem bezterminowym.

LOOKBOOK_1Nad reżyserią pokazu czuwa Janusz Sabaj. Oprócz Joanny Hawrot, swoje kolekcje pokażą projektantki wyróżnione w konkursie – Luiza Jacob z Dream Nation oraz Gosia Sobiczewska z est by eS.

LOOKBOOK_2
LOOKBOOK

AboutBS

Komentarze Facebook: