wernisaż

Projekt Kobiety – by Maksymilian Ławrynowicz

8. marca to idealna okazja do tego, by porozmawiać o kobietach. Właśnie w Dzień Kobiet odbędzie się wernisaż wystawy „Kobiety – Demony – Władczynie – Boginie”, której autorem jest Maksymilian Ławrynowicz.

Dlaczego Kobiety?

10858564_10204996527730555_5972329217857158415_n
„Fotografuję kobiety przede wszystkim ze względu na zmienność i skrajność ich natury, którą staram się uwiecznić na moich zdjęciach. Lubię mocne stylizacje i reżyserowanie moich zdjęć, co nie oznacza jednak, że nie jestem otwarty na bardziej swobodną estetykę prac.” – mówi Maksymilian Ławrynowicz.

I tak oto powstał cykl portretów kobiet stylizowanych na czasy starożytne. Skrywających swą mroczną naturę, które w obiektywie twórcy wystawy pokazują swą prawdziwą twarz.

Z portretów patrzą na nas twarze postaci namiętnych, niepokojących, ale stale wzbudzających szacunek widza.

Do współpracy autor zaprosił bliskie mu kobiety. Twarzą projektu jest Zofia Ławrynowicz. Matka fotografa, która wcieliła się w rolę wielkiej i potężnej Cesarzowej Rzymu – Agrypiny.

Projekt „Kobiety – Demony – Władczynie – Boginie” jest pierwszym z cyklu prac młodego twórcy. Kolejne już rodzą się w głowie autora, by wkrótce mogły ujrzeć światło dzienne.

plansza sponsorskaCzas trwania wystawy: 8-31.03.2015 r.
Miejsce: Smolna 34/13
Wejście: wstęp bezpłatny

Zapraszamy do zobaczenia intro dostępnego pod LINKIEM.

AboutBS

Komentarze Facebook: