Slajd1

Prognozujemy trendy na 2014 rok

Slajd1Chyba już wszyscy zrobili rankingi top of the top na 2013 rok. Ci, którzy zapomnieli o rankingach prognozowali trendy na 2014 rok. My dziś, ani o jednym, ani o drugim, choć gdyby chcieć się uprzeć, w którym kierunku zmierzamy – zdecydowanie ku przyszłemu 😉

Przyglądając się wybiegom i  wracając pamięcią do poprzednich sezonów warto zrobić swój obiektywny ranking must have na bieżący rok w modzie.

I tak nie można przegapić trendu sportowego!
Sport nights
Sportowy wątek był obecny na wybiegach przez wiele sezonów, ale dopiero teraz zyskał status pożądanego elementu stylizacji na każdą okazję. Nawet tak luksusowe i eleganckie marki jak Gucci, Emilio Pucci i Tom Ford wykorzystały sportowe wzory kurtek, koszykarskich T-shirtów, dresów i czapek baseballówek, tworząc wyjątkowe i oryginalne zestawy na wieczór. Materiały takie jak jedwab, oddychająca siatka i skóra pozwoliły nadać sportowym ciuchom intrygujący charakter, przez co bardziej pasują do nich szpilki niż sneakersy.

Pop art
Ubrania zamieniają się w płótna gotowe do twórczej kreacji. Printy przypominające ekspresyjne pociągnięcia pędzlem, inspiracje graffiti, abstrakcyjne rysunki i nieograniczona paleta kolorów to elementy nietuzinkowych stylizacji idealnych dla osób o artystycznych duszach. Ten trend najlepiej pokazuje, że moda to sztuka, a oryginalne projekty i zabawa kolorami są w cenie.

Polka Dots
Kropki i grochy niezmiennie królują w modzie, raz na jakiś czas oddając palmę pierwszeństwa paskom. W tym roku to jednak groszki wszelkich kolorów i rozmiarów będą dominować na ubraniach, dodatkach i biżuterii. Zapewniają stylizacjom dziewczęcy urok, a także pozwalają na optyczne modelowanie sylwetki. Kropki sprawdzą się zarówno w codziennych, sportowo-casualowych zestawach, jak i eleganckich kompletach ze spódnicą.

Zamiast ulegać chwilowemu szaleństwu warto skupić się na tym co dla nas najlepsze i trendach, które mają szansę przetrwać dłużej niż jeden sezon. Inwestycja w sportowy szyk, artystyczne projekty i klasyczne ubrania w grochy z pewnością zaowocuje stylowym lookiem i gwarancją, że ukochane rzeczy pozostaną z nami przez niejedną zimę.

AboutBS

Komentarze Facebook: