140112_Caterina_4364_800x1200

Premiera kolekcji Caterina na wiosnę/lato 2014

140111_Caterina_2333_1600x1068Marka Caterina przyzwyczaja nas do wysokiej jakości nie tylko swoich ubrań, ale i zdjęć wizerunkowych. Najnowsza kolekcja polskiej marki powstała w wyniku wymieszania pewnych idei z przeszłości, głownie lat 50. I 60., z nowoczesnymi trendami. Odnajdziemy w niej prostotę charakteryzującą design lat 60. Szerokie spódnice i sylwetka w kształcie klepsydry to z kolei przywołanie wcześniejszej dekady: epoki New Look. Projekty typu oversize są natomiast wynikiem wyjścia naprzeciw oczekiwaniom współczesnej kobiety, która oczekuje wygody w aktywnym życiu.

Myśl przewodnia
Możliwość łączenia kolorów oraz form to lite motiff kolekcji. Idea różnorodnego zestawiania jej elementów tworzy otwarte pole dla wyobraźni.

Kolory
Kolory bazowe: biel, czerń, beże, szarości i granat. Kolory tworzące różne kombinacje z bazowymi: czerwień, fiolet, szmaragd oraz pastele – pudrowy róż i rozbielona mięta. Wszechobecne złoto, głównie w akcesoriach, stanowi dodatek dla większości kolorów.

Tkaniny
Nowoczesny eklektyzm widać w doborze tkanin. Szerokie spektrum ich rodzajów i typów oddaje ducha kolekcji: bawełny, przeźroczyste szyfony, siatki, jedwabie, tkaniny typu duble, lejące i ciężkie cupro, włoskie nowoczesne poliestry, dżins, koronki, połyskliwe atłasy, naturalne skóry, dżerseje i dzianiny.

Detale i akcesoria
Najsilniejszy akcent stanowią złote metale i skóry Odnajdziemy je w postaci łańcuchów, nap lub innych form ozdobnych. Złote buty i torebki pojawią się w stylizacjach eleganckich i casualowych. Ponadto pojawią się kolorowe szpilki i kopertówki, płaskie sznurowane buty oraz duże torby na ramię. Ekstrawagancką nowością w kolekcji Caterina będą buty oraz torebki w kolorze optycznej bieli.

Foto: Mateusz Stankiewicz / AFPHOTO
Asystent: Bernard Hołdys
Stylizacja: Marek Adamski
Make up & włosy: Patrycja Dobrzeniecka
Modelka: Anna Zasada / Avant Models
Backstage: Mateusz Kościjański
Produkcja: Anna Boczkowska / Van Dorsen Talents
Sesję zrealizowano w Hotelu Pestana Palace w Lizbonie

AboutBS

Komentarze Facebook: