mjud1

Poznajcie MJUD – na Kubusia Puchatka

Są takie miejsca, do których wracam z przyjemnością. Niespieszne. Nienachalne. Ze swoim własnym ciepłem emanującym z każdego kąta. Takie odczucia mam w przypadku MJUDu – klimatycznej kawiarenki na tyłach Nowego Światu.

Mówi się, że miejsce to ludzie. Myśląc o MJUDzie, myślę o ludziach – choć ich autorskie bajgle są najlepsze w stolicy, to jednak idę tam do Agnieszki – właścicielki, z którą udało mi się zaprzyjaźnić.
Nie znam drugiej tak zaangażowanej w swój biznes osoby. Wkłada ona całe serce i całą siebie w to, by każdy czuł się tam indywidualnie. Chyba jeszcze nigdy nie widziałam jej niemiłej w stosunku do kogoś. Czasami mam takie wrażenie, że swoim klientom chciałaby nieba przychylić.

Ważnym trzonem kawiarni jest kucharz Mejdi oraz nietuzinkowa obsługa: Peggy, Ola, Angelika, Marcelina, Zuzia czy Ania – mam nadzieję, że nie pominęłam nikogo. 🙂

Menu to podstawa

20150514_142814
Ciekawym pomysłem jest serwowanie bajgli, z których Agnieszka uczyniła specjalność kawiarni. Znajdziecie je w propozycjach na śniadanie, ale i na obiad! Np. mój ukochany bajgiel na ciepło z klopsikami ze świeżo zmielonego mięsa w sosie pomidorowym z rukolą. Podawany z letnią sałatką.
Ale bajgle to nie wszystko: są przepyszne ravioli i sałatki. Menu zawiera również kilka propozycji dla wegetarian.

Codziennie świeże ciasto

crunchy
Dla wielbicieli domowych ciast prawdziwa uczta! I tak, ja, która jestem pożeraczką czekolady zakochałam się w serniku macedońskim na crunchy spodzie.

Nie będę się rozpisywać za bardzo, bo mam nadzieję, że kiedyś Was tam spotkam i sami się przekonacie, że warto tam zaglądać. 🙂

A na dziś mały, weekendowy, konkurs:
Stwórzcie bajgla, który wejdzie jako letni HIT do menu. Najlepszy przepis zostanie włączony do stałej karty, a zwycięzca/ zwyciężczyni zje ze mną obiad w MJUDzie.

Na nadsyłanie Waszych propozycji macie czas do poniedziałku do 20.00.
Mail: redakcja@backstage-show.pl
Zwycięzcę poznacie w środę 8 lipca br.

Trzymam kciuki. 😉

20150514_122546
20150514_122518

Ps. a obiad ze mną zje … Patryk Zalasiński. Gratuluję i proszę o kontakt na maila. 🙂

AboutBS

Komentarze Facebook: