304

Pokaz kolekcji marki Kossmann „Universal Woman”- jesień/zima 2014/15

304Pamiętam, gdy 2 lata temu pojawiłam się po raz pierwszy na pokazie marki Kossmann. Nie zapomnę chyba nigdy tej czerwieni przemyconej w bardzo formalnych kreacjach. I mimo iż jest to totalnie nie mój styl, zakochałam się w tej surowej kobiecości. Wczorajsza kolekcja mimo braku czerwieni – poza jednym outfitem – w 90% przemówiła do mnie i gdybym na co dzień biegała tak do pracy na pewno wisiałaby już w mej szafie.

Iwona Kossmann skupiła się na minimalizmie, czystych formach i architektonicznych liniach, które w połączeniu z kontrastowymi zestawieniami barw i faktur, stworzyły dress-code współczesnej kobiety. Na wybiegu królowały czerń i antracyt zestawione z kobaltem, fuksją i szafirem oraz złotymi elementami. W kolekcji dominują wełny, jedwabie oraz wysokogatunkowe dzianiny.

Poza kolekcją stworzoną przez założycielkę marki mogliśmy podziwiać kolekcję wieczorową stworzoną przez Teresę Sedę specjalnie dla marki Kossmann. Kreacje odszyto w jednym egzemplarzu, zapewniając tym samym ich unikalny charakter. Mix prostej formy zaczerpniętej z Japonii i bogatych zdobień z elementami charakterystycznymi dla baroku nadały kolekcji charakter wieczorowy i unikatowy. Kolory dominujące to szafiry, ponadczasowa czerń z dodatkami złota, srebra i cekinów. Tkaniny to głównie naturalny jedwab.

Wśród zgromadzonych w Muzeum Azji i Pacyfiku gości kolekcję podziwiały: Marta Kielczyk, Mariola Bojarska-Ferenc, Anna Jurksztowicz, Paulina Smaszcz-Kurzajewska (na ten wieczór wybrały kreacje marki Kossmann) oraz Urszula Dudziak, Laura Łącz, Ewa Gawryluk, Ewelina Rydzyńska, Wiganna Papina, a także Tomasz Kammel, Iwona Kutyna oraz Katarzyna Skrzynecka.

AboutBS

Komentarze Facebook: