Pokaz kolekcji ECHOES RINA COSSACK

Pokaz kolekcji ECHOES RINA COSSACK

W miniony czwartek miałam przyjemność zobaczyć pierwszy, samodzielny, pokaz Justyny Żmijewskiej – Riny Cossack. Event odbył się w Salonie JLR Centrum, Autoryzowany Diler Land Rover i zgromadził całkiem pokaźną liczbę gości, zarówno klientek projektantki, jej znajomych, dziennikarzy, stylistów i celebrytów. A sama kolekcja …

Rinę cenię za to, że konsekwentnie robi swoje i nie rozpycha się łokciami w polskim showbiznesie. Jej projekty są spójne i widać w nich szacunek do kobiecości. Tak samo było w zaprezentowanej kolekcji na sezon A/W 2013/14.
Echoes to echa wysublimowanej elegancji lat 50-tych zaprezentowane we współczesnej odsłonie. Odbicia przeszłości pojawiają się jako inspiracja. W kolekcji zostały zastosowane nowoczesne kroje i konstrukcje nawiązujące do stylu Audrey Hepburn.

Na wybiegu pojawiło się 36 stylizacji. Projektantka pokazuje nam oversizowe, kaszmirowe płaszcze, peleryny, żakiety zestawione z dopasowaną ołówkową spódnicą.
Po raz pierwszy w kolekcjach Riny Cossack mogliśmy zobaczyć wełniane kamizelki i ręcznie tworzone, oryginalne swetry.
Nie zabrakło też typowych dla Justyny kreacji koktajlowych podkreślających kobiecą sylwetkę, które u niej chyba podobają mi się najbardziej.
Rina stawia na oszczędność kolorów – jedyny mocny akcent to delikatna czerwień  i chabrowy.

Czy coś mi się nie podobało?
Jeśli człowiek chce się doczepić, to doczepi się zawsze … Nie mając zamiaru szukać dziury w całym powiem tylko, że ja na pewno nie uśmiechnęłam się na widok grubo plecionej mini w kremowym kolorze. Pewnie dlatego, że wydaje mi się iż jedynie Anja Rubik może w niej super wyglądać, bo każda inna kobieta zamieni się w prostokąt.
Oto ona:

Poza owym elementem pokazu nie znalazłam na nim więcej rys. 😉

Zapraszam do galerii.AboutBS

Komentarze Facebook: