51_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny

Podróż do świata mody i sztuki w nowej kolekcji Dawida Wolińskiego

Lubicie relacje z pokazów mody? Jeśli tylko mam chwilę staram się pokazywać Wam sylwetki z kolekcji, które właśnie pojawiły się na rynku i nie zaniedbywać mody rodzimej. Dlatego dziś zabiorę Was w podróż przez świat mody i sztuki w najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego, która swoją premierę miała wczoraj w warszawskim klubie Palladium.

Inspiracje do kolekcji Woliński czerpał z Dzikiego Zachodu oraz pracowni francuskiego malarza, a bohaterką jest kobieta niezależna, postrzegająca świat jako wspaniałą, kolorową podróż pełną niespodzianek.

Połączenie luksusowych satyn z welwetem – na pierwszy rzut oka ekstrawaganckie – tworzy zaskakującą klasyczną całość. Błękity pruskie przeplatające się z landrynkowym różem rodeo, upstrzone złotymi gwiazdkami, przywołują na myśl superbohaterki amerykańskiej popkultury, malarstwo Andyʼego Warhola czy twórczą odwagę Jeffa Koonsa.

8_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
14_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
Kolekcję projektanta tworzy linia odmiennych odważnych obrazów, które łączy dbałość o szczegóły. Geometryczne konstrukcje nadają projektom niecodzienny, nowoczesny charakter, a ponadczasowa czerń to typowy akcent dla Dawida Wolińskiego. Tkaniny wykorzystane w kolekcji to bogactwo satyn zaskakująco połączonych z jedwabnym welurem. Bawełniane ortaliony zestawione z płótnem w kolorze khaki uzupełniają kolekcję o spokojniejszy element i większą dowolność formy. Choć na pierwszy rzut oka niespójne, tworzą intrygującą całość.

Projektant zafascynowany oprawą wizualną filmu „Alicja po drugiej stronie lustra” przedstawił też specjalny projekt – suknię zainspirowaną jego tytułową bohaterką. Kreację pokazał w finale pokazu. 🙂

13_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
12_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_OkopnyNa wybiegu, prócz kobiecych sylwetek, pojawiła się też męska kolekcja – bardzo osobista i będąca wiernym odzwierciedleniem stylu Dawida Wolińskiego.

Zapraszam Was do galerii zdjęć wykonanych przez Filipa Okopnego.

49_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
10_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
3_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
4_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
5_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
9_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
11_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
7_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
6_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
15_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny
16_press_DawidWolinski_060416_fot_Filip_Okopny

 

AboutBS

Komentarze Facebook:

  • Mnie pokazy mody jakoś nie przekonują… może gdyby modelki miały bardziej zdrowe figury, a nie wieszaki z workami na sobie ;).

    • dla mnie pokaz mody jako wydarzenie jest bardzo ciekawe, niestety sama moda, oraz faktycznie anorektyczne modelki nie zawsze spełniają moje oczekiwania Olu.

      • Jako samo wydarzenie – owszem, jest ciekawe. Tylko te modelki… no cóż, może nastaną czasy, gdzie po wybiegach będą chodziły wyłącznie kobiety o zdrowych kształtach :).

  • Bogumiła Przywarta

    Niektóre rzeczy, szczególnie dla facetów do noszenia na co dzień – dla takich fashionistów.. ale dla kobiet to chyba tylko na imprezy i typowe ścianki.. całkiem fajne te ciuchy, ale jednak nie dla wszystkich.. te niebieskie sukienki koszmar… ale ta w kolorze ochry powiedzmy, intensywnej żółci zgaszonej cudowna.. jednak na modelce fatalnie leży.. Ogólnie całkiem fajnie 🙂