dove2

Piękna kobieta – czy czujesz się nią?

Nie wiem co stało się ze społeczeństwem, że nagle wszyscy oszaleliśmy! Ten weekend, mimo iż pracujący, miałam naprawdę spokojny, a chwile relaksu od razu zaowocowały kilkoma przemyśleniami… Świat wciąż się zmienia, zmieniają się trendy i kryteria piękna, za którymi kobiety od zawsze starały się podążać. Jednak pogoń za ideałem okazała się pełna frustracji, a obietnice związane z dążeniem do doskonałości pozostały niespełnione. Piękna kobieta – widzicie ją wkoło siebie?

Czy czujesz się piękna moja droga Czytelniczko?

Podobno aż 62% kobiet przyznaje, że czuje presję społeczną związaną z dążeniem do bycia piękną. 8 na 10 Polek nie czuje się piękna, a aż 73% z nich zapytanych o to, dlaczego nie czują się piękne, ex equo wymienia czynniki związane z wyglądem fizycznym (sylwetka) oraz aspekty emocjonalne (brak pewności siebie). Na poczucie piękna wpływ ma również fakt dotyczący dbania o siebie. Ponad 1/3 badanych przyznała, że nie czuje się piękna, bo niewystarczająco dba o swoją urodę.

Dlaczego Polki nie czują się piękne?

Zakorzenione wizje związane z własną osobą rosną w nas latami i mogą być efektem zarówno obserwacji, jak i doświadczeń wyniesionych z czasów młodości. Uczymy się poprzez obserwację – jeśli dziewczynka widzi, jak jej mama krytycznie podchodzi do własnej urody, istnieje szansa, że ten sam wzorzec wdroży w dorosłym życiu.

51% – kobiet przyznaje, że w ocenie wyglądu, zależy im na opinii innych

Piękna kobieta → Piękna mama – piękna córka

Macie swoje ideały piękna? Ja mam, ale jak się okazuje, nie jestem w tym osamotniona… Coś w tym jest moje Kochane, że właśnie naszą Mamę uważamy za najpiękniejszą osobę w naszym gronie, a Matki córkę. Co ciekawe, mówiąc o ich pięknie, przyjmujemy zupełnie inne kryteria. W przypadku piękna mam na pierwszy plan wysuwają się przymioty związane z charakterem i osobowością – 74%, z kolei w ocenie piękna córek wśród wymienianych cech bezsprzecznie prym wiedzie uroda – 76%. Na osobę bliską patrzymy przez pryzmat naszych uczuć. Dlatego w zależności od nich przyjmujemy inne kryteria piękna. Córki patrzą na kochające je mamy jak na osoby, którym są wdzięczne za opiekę i miłość, dlatego w ich oczach kluczowym kryterium oceny staje się osobowość. Matki od początku patrzą na swoje dzieci widząc w nich istoty, które wzrastają pod ich opiekuńczymi skrzydłami, są więc dla nich piękne z definicji.

Piękna kobieta – co robi pięknie wyglądać?

DSC_9790
Skoro dbanie o siebie to jeden z kluczowych elementów definiujących kobiece piękno, zasadne wydaje się pytanie, jak pielęgnujecie swoją urodę? Ja oczywiście mam swoje rytuały, o których już nie raz Wam pisałam – staram się dbać o moje ciało i organizm zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Ostatnio mam przyjemność używać nowej serii kosmetyków Dove. Jak widzicie na zdjęciu jest ich trochę i każdy produkt spełnia swoją rolę. Ja ukochałam sobie żel pod prysznic pistacja z magnolią o bardzo ciekawej kremowej konsystencji i cudownym zapachu. Dużym plusem jest to, że nie wysusza skóry i fajnie się pieni. I chyba najważniejsze to stosunek jakości do ceny.

Dove
Jeśli nie znacie tego żelu polecam wypróbowanie, jestem pewna, że Wam się spodoba.
Czy poczujecie się piękniejsze? Nie wiem, ale na pewno sprawicie sobie dużo przyjemności. 🙂

DSC_9804
dove3
dove1

AboutBS

Komentarze Facebook:

 • Monika Barańska

  Coś w tym jest. Każda z moich koleżanek ma jakieś kompleksy, ciężko nam przyznać, że jesteśmy piękne. Zawsze doszukujemy się wad. Nie mam pojęcia jak się z tego wyleczyć 😉 Co do kosmetyków to Dove ma na prawdę dobre produkty i w dobrej cenie. Uwielbiam ich reklamy, niektóre są wzruszające i zmuszają nas do refleksji.

  • no oczywiscie, ja też nie znam żadnej z moich koleżanek, która powiedziałaby, że nie ma kompleksów, to chyba takie w nas już, ale wiesz Monika grunt to by one nas nie doprowadziły do zatracenia kobiecości i nie przesłaniały nam tego, że jesteśmy fajne babki, a każda ma cellulit 😀

   co do Dove, przyznam sie, że używam ich od niedawna i jestem pod sporym wrażeniem.

 • Patrząc na Ciebie chyba nikt nie ma wątpliwości, ze czujesz się piękna! 😉 uważam, że to wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie trzeba wyglądać jak Miss Universe, żeby czuć się wyjątkowo! Wystarczy poświęcić sobie trochę uwagi, skupić się na tym, co jest naszą zaletą i to jak najbardziej uwydatniać 😉 Tez bardzo lubię Dove!

  • Young Wife dziękuję, cos w tym jest co piszesz – znam bardzo wiele kobiet, które nie wyglądają jak Miss, a jednak mają taką swiadomosć siebie, że pięknie się na nie patrzy.

   co do mnie to chyba jak każda z nas mam takie momenty, że czuję się fatalnie ze sobą i to od razu widać, moja Przyjaciółka mówi mi wtedy, że się zapusciłam jak stara baba 😀 i od razu się opamiętuję i biorę w garsć.

   buziaczki Kochana :*

 • Bogumiła Przywarta

  Eh.. jesteś pewną siebie kobietą, świadomą swoich atutów.. pracujesz, spełniasz się, robisz to, co lubisz 🙂 oby tak dalej! piesełki cudowne 🙂

  • hehe, ale TY jestes Kochana Boguniek <3
   pieski kocham nad życie, chociaż pewnie znasz ten rodzaj miłosci 🙂

   • Bogumiła Przywarta

    oj tak 🙂