PSX_20170706_091344

Pensjonat Silverton – miejsce z pomysłem na siebie

Co zrobić, gdy natłok pracy powoduje zero efektywności w życiu zawodowym i wypalenie w codzienności? Uciec, by znaleźć ukojenie zmysłów wśród wspaniałego krajobrazu i ciszy. Ja tak robię – to mój sposób na naładowanie akumulatorów.
Tym razem znalazłam miejsce całkiem inne niż wszystkie – pensjonat Silverton w Białce Tatrzańskiej!

Pensjonat Silverton – miejsce z pomysłem na siebie

PSX_20170706_090221

Czym kieruję się wybierając miejsce na odpoczynek? Wchodząc na stronę patrzę na zdjęcia, a zaraz potem marzę by obiekt znajdował się w zacisznej lokalizacji z dobrym punktem wypadowym w góry. Oczywiście Internet przyjmie wszystko, a ja podróżując po różnych hotelach natknęłam się na wiele niemiłych niespodzianek dlatego tym razem postanowiłam odbyć rozmowę telefoniczną z recepcją. 🙂 I tu bardzo miłe zaskoczenie – pani, z którą rozmawiałam była niesamowicie kompetentna, a jeśli czegoś nie wiedziała, obiecała dopytać właścicielki i … ODDZWONIŁA!

Po tej rozmowie wiedziałam już, że jadę do pensjonatu Silverton.

Dlaczego Silverton to miejsce inne niż wszystkie?

20170612_105006

Z zewnątrz niewiele różni się od pozostałych obiektów, które znajdziecie w górach. Zadbany. Widać, że całkiem nowy obiekt o solidnej podstawie z kamienia. Duży plus, za miejsce lokalizacji – pod wyciągiem narciarskim, z widokiem na Tatry! Do kolejnego hotelu było co najmniej kilkaset metrów, co daje poczucie przestrzeni, spokoju i ciszy!

Ja osobiście jestem już zmęczona domami z bali, tym samym klimatem panującym w wielu obiektach, pięknymi, choć nużącymi parzenicami… Tutaj miałam misz-masz! Trochę klimatu górskiego, trochę nowoczesności.

PSX_20170706_090454

Przyjemne, przestronne pokoje. W każdym czajnik – dla mnie ogromnie ważne, bo stale coś piję!

W łazience suszarka o porządnej mocy, poradziła sobie z moimi włosami, a to już duży sukces! Super rozwiązaniem były przynoszone do pokoju obiady zapakowane w pojemniki trzymające ciepło – z racji tej, że dużo chodzę po górach niemożliwością było dla mnie dotarcie na godzinę 17 do pensjonatu. Dlatego panie z obsługi zawsze dzwoniły do mnie i pytały: czy mogę zanieść pani obiad do pokoju? Przyznam się Wam, że nie spotkałam się z tym nigdzie indziej. Oczywiście, wszędzie możecie zamówić posiłek do pokoju, ale kiedy ominie Was pora obiadowa to zwyczajnie nie macie na co liczyć, no chyba, że traficie do Silverston. 🙂

DSC_3495

Ja zatrzymałam się w pokoju typu standard, ale są i premium: większe, wyposażone w kuchnię oraz kącik dla dziecka. Urządzone w stylu Colorado Country. 🙂 W sam raz dla rodziny z dziećmi.

Miejsce tworzą ludzie….

Nikt mi nie powie, że woli bezduszne miejsca z chłodną atmosferą i formalnym traktowaniem przez obsługę. Gdy tylko odwiedzam hotele/restauracje itp. staram się poznać właścicieli i ludzi tam pracujących. Już po krótkiej rozmowie wiem, czy będę chciała tam wrócić czy nie.

silverton

Tutaj pierwszy kontakt z dziewczynami z recepcji gwarantował chęć powrotu, do tego niesamowicie miła właścicielka – Pani Natalia, która sama mówi, że Silverstone to jej drugie dziecko. I powiem Wam, że to widać w każdym detalu. Nienachalna przemyka wśród obsługi, jakby sama była jedną z pracujących tam dziewczyn. Z boku obserwująca czy wszystko jest OK i czy może zrobić coś by było jeszcze lepiej.

Bije od niej spokój i ciepło. To taki dobry duch tego pensjonatu, który sprawia, że czujemy się tam jak u siebie…

Oj chciałabym jeszcze ich pochwalić, ale pomyślicie, że za bardzo Was namawiam na odwiedziny tego miejsca więc najlepiej będzie jeśli sami się przekonacie, że warto.

20170612_183825

20170613_123504

20170613_152358

W drodze na Wołowiec :)

20170613_141011

AboutBS

Komentarze Facebook: