psx_20161130_144730

Novotel Wrocław Centrum bardzo dobra jakość w rozsądnej cenie

Jakiś czas temu zaplanowałam sobie życie w taki sposób by dni od poniedziałku do piątku pracować intensywnie, a w weekendy uciekać poza miasto. Tak też się dzieje. Kilka dni temu wypoczynkowo i całkowicie rekreacyjnie odwiedziłam Wrocław, a zatrzymałam się w hotelu Novotel Wrocław Centrum, który wywarł na mnie duże wrażenie i chyba magii tego miejsca poświęcę ten wpis.

Po pierwsze ludzie

psx_20161130_144636

Mówi się, że każde miejsce tworzą ludzie. Mój pierwszy kontakt z hotelem to wymiana maili z Panią Agnieszką, która pełni stanowisko Dyrektora Operacyjnego, a z którą rozmowa on-line dotycząca mego przyjazdu była bardzo przyjemna i niesamowicie konkretna.

Nie wiem dlaczego nie zarejestrowałam, że zatrzymuję się w Novotelu i chciałam zabukować się w Ibisie, do którego udałam się zaraz po przybyciu do Wrocławia – ot cała ja…. Na szczęście okazało się, że hotele sąsiadują ze sobą, a panie na recepcji szybko wyprowadziły mnie z błędu i wskazały właściwą destynację.

Chwilę po zameldowaniu wybrałam się na kawę oraz przepyszną tartę z owocami leśnymi i serkiem mascarpone z Panem Jackiem Kędzierskim – Kierownikiem ds Hotelowych, który opowiedział mi o tradycji tego miejsca i odpowiedział na szereg, zapewne, mało mądrych pytań, albo takich które słyszy na co dzień – czy sami pieczecie te pyszne ciasta? Ile osób jest zatrudnionych w Hotelu? Czy nastawiacie się głównie na klienta biznesowego? 🙂

Przyznam się Wam, że bardzo rzadko zdarza mi się poznać niemal całą obsługę miejsca do którego się udaję, a tu sama do mnie wyszła. Począwszy od Pań na recepcji, przez kelnerów, kelnerki, osoby z marketingu czy działu sprzedaży. Niesamowicie miłe uczucie, gdy widzi się w tych ludziach autentyczną troskę o klienta, kompetencje i radość z miejsca pracy.

Cenię miejsca, gdzie docenia się ludzi starszych – myślę, że dużą wartością Hotelu Novotel Wrocław Centrum jest zatrudnianie ludzi po 40 r.ż., którzy wykształceni w technikach gastronomicznych posiadają wiedzę i kunszt,a także całkiem inny szacunek do klienta i pokorę życia niż młodzi yuppie. W hotelu przy Powstańców Sląskich 7b spotkacie pracowników młodych, zapewne jeszcze studiujących, jak i tych doświadczonych zawodowo i życiowo, którzy o swoim miejscu pracy opowiadają z dużym szacunkiem i przejęciem. I tak np. rozprawa na temat zupy ramen i tradycji polskiego rosołu ze starszym kelnerem zajęła mi dobre 20 minut. 🙂

Po drugie wnętrze

psx_20161130_145421
Design, wystrój, nowoczesność, przestrzeń – tymi słowami określiłabym wnętrze odnowionego Hotelu Novotel i sąsiadującego z nim Ibisa.

Ciekawym rozwiązaniem jest hotelowe lobby, które jest otwarte i podzielone na strefy – dla dzieci, relaksu, do pracy i spokojnego wypicia kawy. Znajdziemy tu mega trendy drewniany regał z książkami, wszechobecnymi krasnalami i… nosorożcem, który najbardziej przypadł mi do gustu!

Mój Partner rozkoszował się grą w piłkarzyki i na X-boxie… oczywiście w strefie kids. 🙂

a wspólnie późnym wieczorem po przepysznej kolacji w restauracji Novo wygrzewaliśmy nasze ciała w hotelowej saunie. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez rozgrzewki i chwili na sport przygotowano mini siłownię, z całkiem niezłym sprzętem i pokój relaksu.

ewaaaa
Na miasto Wrocław patrzyłam z góry, gdyż mój komfortowy pokój znajdował się na 11.piętrze z przepięknym widokiem na panoramę i wielkim łożem. Zwłaszcza nocą stałam przy ogromnym oknie i wgapiałam się w przestrzeń. Duży plus za wyposażenie pokoju – profesjonalna, fryzjerska, suszarka do włosów – nie wiem jak Wy, ale ja nienawidzę tych hotelowych, które są w stanie wysuszyć jedynie grzywkę … Duży szacunek za media hub i głośnik bezprzewodowy, w którym mogłam naprawdę usłyszeć, dobrej jakości dźwięk odtwarzany z mego Samsunga. 🙂

Czy coś mi się nie podobało? Nie! Naprawdę, to aż nieładnie pisać tylko w samych superlatywach, ale Novotel Centrum Wrocław polecam nie tylko na krótkie biznesowe wypady, ale i rodzinne weekendy z dziećmi. Po całodziennym zwiedzaniu miasta macie pewność, że wieczorem wasze dziecko będzie miało w hotelu co robić.

psx_20161130_145647
psx_20161130_145223
psx_20161130_144535
psx_20161130_144140

AboutBS

Komentarze Facebook:

 • Monika Barańska

  Spędziłabym tam kilka dni, głównie chyba dla tego jedzenia i wnętrza ! Klimat niesamowity 😉 Jakoś tak przytulnie tam, człowiek może zapomnieć o tym, że znajduje się w hotelu, a nie domowym zaciszu 😉

  • Monia dokładnie miałam takie same odczucia!!!!

   jedzenie przepyszne, wróciłam ze 2kg cięższa bankowo,no i strefa odpoczynku niesamowicie komfortowo zrealizowana
   serio, byłam mile zaskoczona tym hotelem 🙂