Pokaz Mariusz Przybylski fot (26)

Mariusz Przybylski – „Wild at Heart” S/S2015

przybylskiGrudzień to prawdziwy wysyp kolacji wigilijnych, pokazów na sezon wiosna-lato 2015, a nawet na jesień-zimę 2015! Jednak przedostatni pokaz zaserwowany nam przez mojego ulubionego projektanta to prawdziwa uczta zmysłów.

Pokaz Mariusz Przybylski fot (26)Mariusz Przybylski – „Wild at Heart”
Na pozór spokojny, stojący z boku tego całego blichtru i ścianek sponsorskich, ważący słowa i nie upominający się o uwagę – Mariusz Przybylski ostatnim pokazem udowodnił, że nie wolno o nim zapominać.

Pokaz Mariusz Przybylski fot (2)Pokaz Mariusz Przybylski fot (8)Muszę przyznać, że kilka pierwszych sylwetek lekko mnie zaskoczyło, zwłaszcza męskich, ale tylko dlatego, że zawsze zadaję sobie pytanie o użytkowość mody i przeniesienie jej na polskie warunki. Czy wyobrażacie sobie mężczyzn ubranych w kolorowe printy i azteckie wzory? Krzykliwe barwy, feerię kolorów?
To wszystko świetnie sprawdza się w przypadku mody kobiecej, ale męska – to dla mnie, osobiście, bardzo ryzykowne posunięcie. Jednak znając życie latem 2015 roku zobaczę kilku znajomych w kolorowych koszulach, marynarkach, a może płaszczach z kolekcji „Wild at Heart”.

Pokaz Mariusz Przybylski fot (10)Pokaz Mariusz Przybylski fot (25)Sylwetki kobiece powaliły mnie jedna po drugiej. Bo jak można nie zakochać się w kolorach prezentowanych na wybiegu? Nie można też przejść obojętnie obok krojów, czy rodzaju tkanin użytych do kolekcji. Wątpię też, by kobiety z klasą oraz te podążające za szczyptą szaleństwa w klasycznym spojrzeniu na modę nie zakochały się w sylwetkach prezentowanych przez Mariusza.

Pokaz Mariusz Przybylski fot (18)Osobiście skłaniam się jednak do ostatnich outfitów, czyli połączenia granatu z czernią, które dla mnie stanowi, jakby podpis Mariusza pod całością kolekcji i jest jego znakiem rozpoznawczym.

Cała kolekcja bardzo spójna. Widać w niej główną myśl przewodnią, podział na kilka sekwencji oraz cechy charakterystyczne dla projektanta – na tyle wyraźne, że gdyby mnie ktoś zabrał na ten pokaz nie mówiąc, że to Przybylski zgadłabym bez trudu. 🙂

Pokaz Mariusz Przybylski fot (17)Stylizacje sylwetek uzupełniły buty marki PRIMAMODA, które dopełniły damskie, jak i męskie sylwetki. Czarne botki na szpilce z symetrycznymi wycięciami oraz granatowe z elastycznym czarnym paskiem stanowiły bazę do damskich sylwetek, natomiast czarne sztyblety i walkersy dodawały charakteru męskiej linii.

SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA SK:, , fot. Kurnikowski/AKPASzkoda tylko, że hala na Domaniewskiej nie przyciągnęła wielu osób z branży mody. Możliwe, że to nadmiar eventów w kalendarzu grudniowym, a możliwe, że właśnie nie afiszowanie sobą jakie ma miejsce w przypadku Przybylskiego.

Niemniej, tym, których tam nie było mogę powiedzieć – żałujcie.

scena z: Mariusz Przybylski, Sebastian Karpiel-Bu?ecka, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Fot. Materiały prasowe

Pokaz Mariusz Przybylski fot (14) scena z: Mariusz Przybylski, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

 

AboutBS

Komentarze Facebook: