TRANSPLANTACJA (1)

Mariusz Przybylski i jego kolekcja „Transplantacja”

W miniony piątek w warszawskim DH Mysia 3 obyło się spotkanie prasowe poświęcone luksusowej kolekcji będącej efektem współpracy Mariusza Przybylskiego z firmą VIVE Textile Recycling zatytułowanej „TRANSPLANTACJA”. Pełna kolekcja ujrzy światło dzienne 29 października w Warszawie podczas pokazu na sezon wiosna-lato 2016.

TRANSPLANTACJA (4)
„TRANSPLANTACJA” to damska kolekcja stworzona z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, dostarczonych przez VIVE Textile Recycling. W Polsce jest to pierwszy projekt z dziedziny art recyklingu, w który angażuje się znany polski projektant oraz największa firma zajmująca się recyklingiem tekstyliów na naszym rynku.

Przybylski podkreśla, że „wspólnym mianownikiem wszystkich sylwetek, stworzonych na potrzeby TRANSPLANTACJI jest pragnienie przedłużenia modowego życia odzieży używanej, poprzez wykorzystanie wybranych jej elementów na potrzeby tzw. mody wysokiej. To kolekcja z przeszłością, ale w pełni nowa i nowoczesna.”
Kreacje zostaną zaprezentowane 29 października w Warszawie, w pierwszej części pokazu sezonowej kolekcji Przybylskiego. Całości będzie towarzyszyć specjalna wystawa, obrazująca gościom pokazu ideę i historię powstawania całego projektu.

Następnie „TRANSPLANTACJA” zostanie pokazana w innych miastach Polski – już w listopadzie podczas OFF Fashion w Kielcach, a na przełomie roku w Białymstoku.

TRANSPLANTACJA (6)
Powyższy projekt jest przedsięwzięciem, na które nie odważyła się dotychczas żadna marka modowa w Polsce, nie mówiąc o firmach z segmentu recyklingu odzieży używanej. Chyba nie przesadzę pisząc, że VIVE Textile Recycling przełamuje schematy, a projekt modowy jest tego potwierdzeniem.

Co myślicie o tego rodzaju inicjatywach?

TRANSPLANTACJA (3)
TRANSPLANTACJA (11)

AboutBS

Komentarze Facebook: