_Y1A0011-2

Malinowy Raj, balneoteriapia, czyli żyjemy w zgodzie z Naturą

Balneoterapia, kinezyterapia, kąpiel solankowa i siarczkowa oraz różne formy masażu – to wszystko czekało na mnie, gdy dotarłam do Malinowego Raju w Solcu Zdroju. Zaledwie 4 godz. drogi z Warszawy mieści się nie tylko hotel stworzony przez człowieka, ale i miejsce, w którym Natura zostawiła kilka swych dobrodziejstw.

Przyznam się Wam do czegoś – jeszcze nigdy nie byłam w zamkniętym, jeszcze niedostępnym dla gości – hotelu. Swój „pierwszy raz” miałam właśnie w Hotelu Malinowy Raj, gdzie nie dość, że testowałam „dziewicze” łóżka, pokoje i restaurację, to miałam przyjemność skorzystać z zabiegów oferowanych przez ichniejsze Centrum Medyczne, bo tak chyba ich SPA powinno się określać.

_Y1A0057
_Y1A0049

Balneoterapia

Dla mnie pojęcie było nowe, a okazuje się, że ten dział fizjoterapii istnieje już od czasów starożytnych Rzymian. Są to zabiegi rehabilitacyjne wykorzystujące wodę, w różnych temperaturach, w celu leczenia schorzeń pacjenta.
Na miejscu możecie skorzystać m.in. z: kąpieli w zawiesinie borowinowej czy fasonów sziarczkowych – nic niemówiąca nazwa, ale zabieg pomaga na kończyny górne i dolne naszego ciała. 🙂

Fizykoterapia

Jedna z metod fizjoterapii, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi czynnikami fizykalnymi – zarówno naturalnymi, jak i wytworzonymi sztucznie, dzięki którym w tkankach zostaje pobudzony proces biologiczny. W fizykoterapii wykorzystuje się: prąd, pole magnetyczne, ultradźwięki, bodźce termiczne (ciepło, zimno), światło (laser, sollux) oraz wodę. Może być stosowana jako leczenie uzupełniające lub jako podstawowa forma leczenia.
W Malinowym Raju możecie skorzystać zarówno z ultradźwięków, jak i laseroterapii czy prądów Kotza.

PSX_20150720_122442_resized

Masaże

Idealne rozwiązanie dla zestresowanych i zabieganych osób, czyli dla większości społeczeństwa…
Polecam masaż klasyczny, suchy masaż Medy-Jed, a dla wszystkich lubiących bąbelki hydromasaż. 🙂

PSX_20150720_121718_resized
To tylko część oferty dostępnej w Solcu-Zdroju. Ja z Gosią natomiast pokochałyśmy ich baseny mineralne z leczniczą wodą siarczkową ze źródła „Malina”. Co prawda baseny są wyczuwalne już z odległości kilometra, ale kąpiel w nich ma silne działanie zdrowotne, a to wszystko za sprawą silnie zmineralizowanej wody chlorkowo-sodowej(solanka) siarczkowej, bromkowej, jodkowej, borowej o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l.

Z ciekawostek Wam powiem, że Centrum Rehabilitacji znajdujące się w Malinowym Raju wykorzystuje do leczenia pacjentów najsilniejszą na świecie solankę siarczkową.

By sprawdzić wszystkie atrakcje dostępne w kompleksie polecam wycieczkę na weekend, albo na dłuższy czas. Na pewno się nie będziecie nudzić. 🙂

A tymczasem zapraszam do galerii. 🙂

PSX_20150720_122257


Pozdrawiamy z windy. :)

PSX_20150720_121544_resized
PSX_20150720_121148
PSX_20150714_155256
PSX_20150720_122041

 

AboutBS

Komentarze Facebook: