stefanel_40_00190__166

LOOKBOOK: STEFANEL jesień – zima 2011/2012

Na jesień – zimę 2011/2012 Stefanel proponuje kolekcję będącą kontynuacją linii z ostatni sezonów, koncentrującą się na korzeniach marki czyli dzianinie.

Kolekcja inspirowana jest w lekkością  lat 60-tych, ekscentrycznym szykiem lat 70-tych oraz czystością formy lat 90-tch.

Kolekcja łączący serię modeli prostych i łatwych z bardziej  modowymi, charakteryzującymi  się doskonałymi, wyrafinowanymi wykończeniami i detalami..

Poszczególne  sylwetki powstają po zmiksowaniu zupełnie odległych światów: sport, folk, uniform, lub seksowna elegancja.

Kolory kolekcji to wszystkie tonacje kolorów neutralnych, od beży do kolorów kamelowych, od szarości do czerni i granatu. Akcenty w ostrych kolorach takich jak: żółć lub hortensjowy błękit rozświetlają paletę ciemnych, mniej konwencjonalnych barw takich jak zieleń oraz oberżyna.
materiały i przędze łączone są w wielu modelach na zasadzie kontrastów dając zrównoważony rezultat końcowy. Obok dzianin obecne są ciężkie, trójwymiarowe tkaniny: tweed w szkockim stylu, filce oraz żakardy.

Wiele tkanin charakteryzują się wyrafinowaną obróbką: lamówkami, detalami, połączeniami color bloc, wstawkami, haftami, wstawkami skórzanymi czy tkaninami dwustronnymi. Doskonałej jakości przędze są bardzo lekkie, co jest ważne zwłaszcza przy grubo tkanych dzianinach. Wykorzystano kaszmir,  wełnę merinos, alpakę, moher.
Akcesoria i biżuteria są bardzo dopracowane w detalach  i  uzupełniają każdy zestaw. Torby w dużych rozmiarach oraz  buty zgodne z aktualnymi tendencjami: wysokie obcasy, oryginalne formy i ostre kolory. Biżuteria jest również bardzo ważna gdyż personalizuje każdą sylwetkę.

My już mamy swoich faworytów, a WY? Czekamy na Wasze opinie!

fot. prasowe

 

AboutBS

Komentarze Facebook: