23443

Lookbook River Island MW SS 2011

Jak już informowaliśmy sezon lookbooków trwa w najlepsze. Wciąż możecie znaleźć nowe na naszym portalu. Przepraszam za przewagę artykułów zaadresowanych do pań, a nie panów. Ale ich jest, aż trzy piszące. A ja wciąż w pojedynkę.

River Island zawsze kojarzył się z pewną elegancją wymieszaną z praktycznością. Nawet najbardziej „oficjalne” ciuchy musiały być przede wszystkim niesamowicie wygodne. Efekt ten jak co sezon osiągany jest idealnym doborem krojów i materiałów. Na nadchodzący sezon wiosna-lato 2011 projektanci brandu zabierają nas w podróż ciepłych krajach i regionach. Jedna z sylwetek brązowe(dla tych co rozróżniają więcej kolorów ode mnie, to podobno piaskowo-kremowe wariacje tonacji) płaszcz, pasek, spodnie, shirt, a nawet buty przywodzą na myśl sceny filmu z Harrisonem Fordem w roli głównej.

Bardzo podoba mi się motyw szortów lub ja kto woli krótkich spodenek, starannie podwijanych na wysokości kolan lub tuż za nim. Elegancka forma, materiały(no, może nie dotyczy wersji jeansowej), w ostatnich sezonach bardzo stylowe. Przypominają element chłopięcych garniturków z lat 30 i 40. Podobna kolorystyka, krój, niektóre są nawet w kancik, z dobrze dobraną marynarką i koszulą – gwarantowany efekt dżentelmena latem.

Zdecydowanie jednak nie podoba mi się, wariacja przez którą powstała skórzana kamizelka. Zbyt vintage. A wręcz komi-vintage lub jak kto woli vintage-farsa. Jeszcze gorsze reakcje wywołuje u mnie widok jeansowej koszuli, marynarki, kamizelki, kapelusza lub czegokolwiek innego co nie jest spodniami. To naprawdę jest mało atrakcyjne.

Dominujący kolorem będą te wszystkie odcienie piasków i kremów(to tak z przekory dla pań) jak również błękity i granaty. A rano czytałem, że podobno to głęboka zieleń jest hitem nadchodzącego sezonu.

Plus drobny quiz, kto pierwszy ten lepszy, może być w komentarzach. Czy na zdjęciach dostrzegacie jakiś element, który kojarzy wam się z kolekcją pewnego polskiego projektanta. Zresztą dość niedawno miał pokaz, a relację z wybiegu znajdziecie na naszym portalu. Liczę na spostrzegawczość!
[text: Paweł Kutnik]

AboutBS

Komentarze Facebook:

  • Czyżby chodziło o M. Przybylskiego? A podobieństw znalazłoby się kilka – od shortów (co latem oczywiste) po koszulki o drapowanym kołnierzu. A może chodzi o szary szal przy czarnej marynarce? możliwości jest wiele.