przeglad-poziom

Konkurs – wygraj bilety do Teatru Dramatycznego!!!

Nie mieliście czasu wpaść w sezonie do teatru? Przegapiliście premierę, na której Wam zależało? Ten przegląd jest dla Was, a my mamy dla Was bilety na „Madame” i „Operetkę”.

Jak je zdobyć?
Wystarczy od dziś – 26 czerwca 2013 r. do piątku – 28 czerwca 2013 r. przysłać do nas mail na adres: ewa.backstageshow@gmail.com
i napisać, na którą sztukę i dlaczego chcecie iść, a w piątek wieczorem dowiecie się czy to właśnie Wy +1 otrzymacie od nas zaproszenia!

Teatr Dramatyczny w Warszawie w lipcu zaprasza na letni przegląd spektakli. W repertuarze zobaczymy m.in. „Iluzje” Agnieszki Glińskiej, „W imię Jakuba S.” Moniki Strzępki czy „Naszą klasę” Ondreja Spišaka, ale także najnowsze produkcje „Romantyków” Grzegorza Chrapkiewicza, „Martwą naturę w rowie” Małgorzaty Bogajewskiej oraz premierowo „Absolwenta” Terry’ego Johnsona w reżyserii Jakuba Krofty i tłumaczeniu Jacka Poniedziałka.

Przez cały lipiec na scenach Teatru Dramatycznego: Scenie im. Holoubka, Małej Scenie, Scenie na Woli i Scenie Przodownik będzie można zobaczyć aż 24 przedstawienia.
Słowacki reżyser Ondrej Spišak pokaże „Naszą klasę”, alternatywną wersję legendy o Merlinie i rycerzach Okrągłego Stołu, czyli spektakl „Merlin. Inna historia”, przedstawienie dla najmłodszych o przygodach „Koziołka Matołka” oraz najnowszą produkcję „Młody Stalin” – historię młodego idealisty, który staje się gangsterem politycznym. Zobaczymy także trzy spektakle Agnieszki Glińskiej – przewrotne „Iluzje” wg tekstu Iwana Wyrypajewa m.in. z Dominiką Ostałowską i Łukaszem Lewandowskim, „Amazonię” z Maciejem Zakościelnym i Pawłem Domagałą oraz poruszający monodram „Ala z elementarza” w wykonaniu Zuzanny Fijewskiej-Maleszy. A słynący ze śmiałych odczytań klasycznych tekstów Michał Zadara pokaże „Jezusa Chrystusa Zbawiciela” wg tekstu Klausa Kinskiego.

Podczas Przeglądu odbędzie się też polska prapremiera „Absolwenta” Terry’ego Johnsona w tłumaczeniu Jacka Poniedziałka i reżyserii Jakuba Krofty. W roli Beniamina zobaczymy młodego aktora Krzysztofa Brzazgonia, a Panią Robinson zagra Agnieszka Warchulska. Ponadto w repertuarze festiwalu znalazły się spektakle świetnie przyjęte przez widzów: „Madame” wg znakomitej powieści Antoniego Libery; „Romantycy” Hanocha Levina w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza z Małgorzatą Niemirską, Władysławem Kowalskim i Zdzisławem Wardejnem; „W imię Jakuba S.” duetu Strzępka-Demirski oraz „Cudotwórca” Wawrzyńca Kostrzewskiego z Adamem Ferencym w głównej roli. Z najświeższych propozycji repertuarowych podczas lipcowego festiwalu będzie można zobaczyć także „Martwą naturę w rowie” Małgorzaty Bogajewskiej, czyli włoski kryminał z elementami czarnej komedii. Występują m.in.: Katarzyna Herman, Waldemar Barwiński, Sambor Czarnota, oraz Sławomir Grzymkowski.

Jest także propozycja dla tych, którzy w teatrze szukają przede wszystkim rozrywki i dobrej zabawy – te gwarantują i „Exterminator” o grupie muzyków, którzy by pomóc karierze decydują się grać na dożynkach, one man show Wojciecha Solarza „Rekonstruktor” w reżyserii Michała Walczaka i Kabaret na koniec świata, podczas którego twórcy pośmieją się m.in. z tego, jak przetrwać warszawskie upalne lato.

przedlag-pion przeglad-poziom

AboutBS

Komentarze Facebook: