„KOBIECA INTYMNOŚĆ SZYTA NA MIARĘ” – podsumowanie konferencji

„KOBIECA INTYMNOŚĆ SZYTA NA MIARĘ” – podsumowanie konferencji

Konferencja Kobieca intymno__ szyta na miar_ 6.11.2013, fot. Maciej Drywie__246 listopada w Holistic Clinic w Warszawie odbyła się konferencja „Kobieca intymność szyta na miarę”, zorganizowana przez firmę CROMA Pharma. 

Prelegentami byli wybitni specjaliści: prof. dr hab. med. Violetta Skrzypulec-Plinta prof. dr hab. med. Tomasz Paszkowski, dr Ciro Accardo oraz dr n. med. Krzysztof Gojdź. Spotkanie poprowadziła Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Dr n. med. Krzysztof Gojdź przedstawił stosowane w ginekologii estetycznej metody poprawy wyglądu stref intymnych. Opowiedział o wzrastającej potrzebie stosowania zabiegów medycyny estetycznej nie tylko części ciała widocznych dla wszystkich, ale również miejsc intymnych, a co się z tym wiąże – dynamicznym rozwoju ginekologii estetycznej na całym świecie.
Gościem specjalnym konferencji był włoski doktor Ciro Accardo, który stworzył pierwsze na świecie wchłanialne nici z haczykami do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej – Vaginal Narrower (z serii Happy Lift) – stosowane w celu zwężenia wejścia do pochwy i liftingu okolic intymnych.

Kolejny prelegent, prof. dr hab. med. Tomasz Paszkowski przedstawił zabieg z użyciem nici Vaginal Narrower jako istotny postęp w zakresie minimalnie inwazyjnych metod chirurgicznych rewitalizacji zewnętrznych narządów płciowych kobiety, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a jego efekty utrzymują się jeszcze kilka lat po rozpuszczeniu nici.
Na zakończenie prof. dr hab. med. Violetta Skrzypulec-Plinta z Katedry Zdrowia Kobiety ŚUM skupiła się na jakości życia seksualnego kobiet, problemach zw. z menopauzą i wpływie estetyki miejsc intymnych na samoocenę kobiety. Profesor skomentowała wyniki swojego pilotażowego sondażu przeprowadzonego wśród 556 mieszkanek aglomeracji śląskiej, które rozpoczęły już życie seksualne.
Okazało się, że wiele z nich nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia zabiegów ginekologii estetycznej, za to większość z nich słyszała o często opisywanej w mediach rekonstrukcji błony dziewiczej, co częściowo wyjaśnia postrzeganie całej grupy zabiegów jako fanaberii.

Specjaliści podzielili się swoim doświadczeniem z kontaktów z pacjentkami w pracy zawodowej i zgodnie podkreślili, jak ważna jest rola świadomych partnerów, wspierających ich kobiety. Prelegenci zwrócili uwagę na istotę wykonywania zabiegów wyłącznie przez specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa. Po części ogólnej rozmowy przeniosły się w kuluary.

AboutBS

Komentarze Facebook: