1juliazar

JULIAZAR – S/S 2012 Pre-kolekcja Eastmeetswest

JULIAZAR to marka stworzona przez Julię Zarembę, absolwentkę MSKPU i Arts&Digital Marketing na Leeds Metropolitan University w Wielkiej Brytanii. Jej projekty łączą w sobie modę i sztukę, charakteryzują się prostą, minimalistyczną formą, niekonwencjonalnym designem, funkcjonalnością oraz nowatorskim zestawieniem tkanin i łączeniem faktur. Kolekcje są szyte w krótkich, limitowanych seriach, a każdą wyróżnia unikatowy i indywidualny styl.

Kolekcja Eastmeetswest S/S 2012 to niekonwencjonalny projekt, łączący stylizacje inspirowane stylem życia Bliskiego Wschodu. Koncepcja jest wynikiem obserwacji rosnącego wpływu, jaki kultura Wschodu zaczyna wywierać na europejską modę. Kolekcja Eastmeetswest adaptuje współczesny wschodni styl do zachodniego świata, kreując projekty nowoczesne i zarazem proste w formie. Minimalistyczny design wpisany w koncept look of fluid minimalism, paleta neutralnych kolorów z przewagą brązu i koloru kremowego, połączenia form i proporcji, w zestawieniu ze stylem casual, stworzyły charakterystyczny styl, w którym Zachód spotyka się ze Wschodem. Motyw spotkania się tych dwóch kultur jest istotną i widoczną cechą projektów z kolekcji Eastmeetswest. Skierowana jest ona do osób otwartych na odmienne kultury i nowe trendy z krajów Wschodu.

Marka JULIAZAR skierowana jest przede wszystkim do miłośników miejskiego stylu życia, interesujących się nowościami w modzie, śledzących trendy. Do osób chętnie adaptujących nowe rozwiązania, dla których ważny jest własny styl.

W ostatnim czasie Julia Zaremba dostała się do finału The Faces of Design Awards 2012, a także półfinału MUUSE’s most promising designer by VOGUE Talents competitions. Swoje projekty, w tym z nowej kolekcji, zaprezentuje także podczas najbliższej edycji Berlin Fashion Week w showroom’ie Edged. Dotychczas jej prace były dostępne w ramach FashionPhilosophy Fashion Week Poland AW 2011/12 – showroom oraz na Międzynarodowych Targach Mody CPD Signatures w Düsseldorfie w lipcu 2011 roku.

 

AboutBS

Komentarze Facebook: