EML 2014 Finał_fot. Magda Borowiec_małe

Jennifer-May Coupe wraz z agencją Elite szuka modelek

Chyba nigdy w moich marzeniach nie przewinęła się myśl, że bardzo chciałabym być modelką. Pewnie dlatego, że już jako dziecko wiedziałam, że nigdy nie będę wysoka i anorektycznie szczupła. Los jednak chciał, że zamiast na wybieg trafiłam do branży fashion&beauty, w której siedzę już kilka lat i przyglądam się naborom do agencji. Zdanie na temat modelek też mam, ale o tym nie dziś… 🙂

Tym wpisem po pierwsze chcę przypomnieć wszystkim tym, które jednak widzą się na wybiegu, że w sobotę 18 lipca w Warszawie (centrum handlowe Plac Unii City Shopping) scouci z agencji Elite czekać będą na kandydatki na modelki od godziny 11.00. W konkursie ELITE MODEL LOOK POLAND 2015 mogą wziąć udział dziewczęta w wieku 14-22 lat o wzroście minimum 172 cm. Te, które nie dadzą rady dojechać do 18 lipca 2015 r. mogą zgłaszać się online na stronie konkursu: www.elitemodellook.com.pl.

Dla tych niezdecydowanych i niewierzących we własne siły załączam krótki wywiad z Jennifer-May Coupe – szefową scoutingu międzynarodowego agencji Elite. To ona co dzień ocenia potencjał kandydatek na modelki i potrafi z tłumu wyłowić dziewczęta, które mają szansę na karierę na światowych wybiegach.

Jennifer-May Coupe (z prawej)_casting w Poznaniu
Na czym polega Pani praca i czym Pani się kieruje/na co zwraca uwagę wyszukując potencjalne modelki?

Praca scouta to szukanie nieoszlifowanych diamentów. Spośród setek, a nawet tysięcy młodych ludzi wyszukujemy tych, którzy mają potencjał stać się międzynarodowym top modelem czy top modelką. Oczywiście bierzemy pod uwagę określone kryteria – te same, które dotyczą kandydatek biorących udział w konkursie Elite Model Look: wiek 14-22 lata oraz minimum 172 cm wzrostu. W przypadku chłopców jest to 16-22 lata oraz minimum 184 cm wzrostu. Bezsprzecznie liczy się również fotogeniczność. Jest jednak jeszcze coś co trudno wyjaśnić, coś co sprawia, że osoba wyróżnia się w tłumie. Czasami wynika to z urody, czasami z osobowości…

Co się dzieje z dziewczyną, która trafi pod skrzydła agencji?

Każda młoda dziewczyna (lub młody chłopak), który trafia pod skrzydła naszej agencji w pierwszej „fazie” znajduje swoje miejsce w dziale “Nowych Twarzy”. To specjalna komórka szkoleniowa, w której uczą się umiejętności niezbędnych w modelingu: chodzenia i pozowania do zdjęć, zachowania na castingach, zasad stylizacji i dbania o swoje ciało. Tam wykonujemy również próbne sesje zdjęciowe realizowane przez profesjonalnych fotografów. Dzięki temu młodzi modele i modelki budują sobie portfolio, czyli tzw. “książkę”.

Czy wyszukała Pani (lub agencja) jakieś znane modelki – kogo i jak to się odbyło?

Odkąd 30 lat temu powstał konkurs Elite Model Look agencja odkryła mnóstwo top modelek, chociażby: Cindy Crawford, Stéphanie Seymour, Gisele Bundchen, Sigrid Agren, Fei Fei Sun,czy Josephine Le Tutour Konkurs organizowany jest w 45 krajach na całym świecie. Jest to największy międzynarodowy konkurs dla modelek. Castingi odbywają się w uczęszczanych miejscach publicznych i zawsze są na nich obecni profesjonalni scouci. Przykładowo Gisel Bundchen została odkryta, gdy jadła hamburgera w centrum handlowym.

Wielu rodziców obawia się udziału swoich córek w tego typu przedsięwzięciach – proszę rozwiać te wątpliwości oraz dać wytyczne jak odróżnić rzetelną agencję od naciągaczy i oszustów?

Elite Model Look organizowany jest od 1983 roku i jest to najbardziej prestiżowy tego typu konkurs na świecie. W branży to synonim sukcesu i profesjonalizmu, a jego rzetelność mówi sama za siebie.

Rzetelna agencja ma dobrą reputację, doświadczony i znający się na rzeczy personel, w interesie którego jest dbanie o modelki i ich kariery. Dlatego tacy ludzie powinni być otwarci na wszelkie sugestie i dyskusje – również z rodzicami. Nie powinni również nigdy oczekiwać pieniędzy od modelki w zamian za reprezentowanie jej.

Jaki typ urody jest teraz najbardziej „trendy” na świecie?

W przeszłości faktycznie obserwowaliśmy pewne trendy. Przykładowo na wybiegach szczególnie popularne były dziewczyny z Brazylii czy Europy Wschodniej. Obecnie wydaje mi się, że mamy do czynienia z większą dywersyfikacją, pojawia się więcej modelek o indywidualnej urodzie oraz osobowości. Agencja Elite reprezentuje modelki z całego świata. Nasze dziewczyny mają ponadczasową urodę, która pozwala na długą i udaną karierę.

Casting EML w PoznaniuJak ocenia Pani potencjał Polek?

Nie ma różnicy w ocenie potencjału Polek oraz dziewcząt z innych krajów – kryteria są te same, a każda modelka jest unikalna. Oznacza to, że w Waszym kraju możemy znaleźć wiele potencjalnych modelek, a każda wizyta tutaj to przyjemność.

AboutBS

Komentarze Facebook: