hm-scan-014

Isabel Marant wnosi nutę francuskiej mody do kolekcji H&M

Autorką jesiennej kolekcji dla H&M będzie paryska projektantka Isabel Marant!
Mieszając styl miejski i elegancką bohemę z duchem rock ‘n’ rolla Marant nada kolekcji prawdziwie francuski czar. Obok ubrań dla szwedzkiej marki projektantka zaprojektuje akcesoria dla kobiet i nastolatek. Kolekcja trafi do ok. 250 sklepów na całym świecie i w sprzedaży online 14 listopada 2013.
Isabel Marant stworzy również swoją pierwszą kolekcję dla mężczyzn.

„Schlebia mi ta współpraca. H&M pracuje z najlepszymi projektantami i zaproszenie mnie do tego grona jest ogromnym zaszczytem. Moim celem jest stworzenie czegoś praktycznego, co kobiety będą chciały nosić na co dzień i będą nosiły to z pewną nonszalancją. Myślę, że taka nonszalancja jest bardzo paryska: ubieramy się nie zwracając zbytniej uwagi na to, co na siebie wkładamy, a i tak wyglądamy bardzo sexy. Takim duchem przesiąknięta jest moja kolekcja. Wszystko można ze sobą łączyć zależnie od instynktu; postrzegam modę jako coś bardzo indywidualnego” – mówi Isabel Marant.

Isabel Marant ma doskonałe wyczucie detali etnicznych i rzadką umiejętność tworzenia czegoś, co ludzie naprawdę chcą nosić.

Absolwentka słynnego Studio Berçot zaczynała swoją karierę w świecie mody od projektowania biżuterii, a następnie dzianin. Jej pierwsza firmowana własnym nazwiskiem kolekcja pojawiła się w roku 1994.
Dziś prowadzi znany na całym świecie dom mody i sieć butików. Jej paryski styl, będący szykowną mieszanką bohemy i męskiego krawiectwa, z sezonu na sezon cieszy się coraz większą popularnością.

AboutBS

Komentarze Facebook: