_DSC4569

Hotel Grand Lubicz – siła tkwi w rodzinie

Czy istnieje w Polsce hotel, który na forach internetowych i w popularnych wyszukiwarkach turystycznych ma oceny nie spadające poniżej 5*? Tak! Ja znalazłam, ba! Powiem Wam, że nawet tam byłam i już we wstępie powiem, że moja ocena nie będzie daleko odbiegać od powyższej – daję mu 4.99*!
To Hotel Grand Lubicz w Ustce, co mnie w nim zachwyciło i spowodowało, że wrzuciłam go na listę obiektów wartych odwiedzenia, a co sprawiło, że jednak 0.01* musiała zostać obcięta?

Hotel Grand Lubicz – siła tkwi w rodzinie

W Hotelu Grand Lubicz zatrzymałam się przy okazji imprezy „Ustka na Fali”. Spędziłam tam 4 cudowne dni, które sprawiły, że odpoczęłam i zresetowałam się przed kolejnymi, ważnymi, wyzwaniami w Warszawie. W sobotni poranek w kawiarni z widokiem na Ustkę spotkam się z Łukaszem de Lubicz Szeliskim, prezesem spółki Uzdrowisko Ustka, do której należy 5-gwiazdkowy obiekt Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka. Od razu Wam powiem, że całej rozmowy nie sposób przytoczyć, a skupię się na kilku ciekawych dla Was i dla mnie samej aspektach.

_MG_6929_30_31_H (2)
Nie skłamię jeśli powiem, że jesteście największym obiektem hotelarskim na Wybrzeżu – jaki jest Wasz przepis na sukces? Dobrze wiem, że sama powierzchnia nie gwarantuje ściągnięcia tłumów, a tutaj widzę, że goście dopisują!

Niewątpliwie nasza autentyczność! My niczego nie udajemy, tutaj miłą atmosferę czuje się na każdym kroku i wynika ona z tego, że tacy jesteśmy! Stawiamy na rodzinę! Nasz biznes jest biznesem rodzinnym i wiemy, jak nieraz trudno było spędzać ten czas wspólnie i jak trudno było znaleźć miejsce, które przyjęłoby z otwartymi ramionami rodzinę! My się na nią otwieramy!

Mamy osobne plany zajęć dla dzieci i rodziców, ale jeśli tylko chcą wspólnie spędzać czas urlopowy również dajemy im taką możliwość.

Cały kompleks liczy niemal 3 hektary pod dachem, 28 tys. mkw. – to największy obiekt tego typu na Pomorzu. Mamy 311 pokoi, 26 gabinetów SPA, centrum uzdrowiskowe medical, gdzie mamy dziesięć wanien z hydromasażami, kąpiele solankowe, borowinowe itp., tyle samo wirówek kończyn górnych, dolnych i środkowych części ciała, bicze szkockie, gabinety lekarskie i różnego rodzaju terapie. I naprawdę duże obłożenie w sezonie, co nas bardzo cieszy, jak na 2 lata istnienia.

Domyślam się, że łatwo nie było!

Oj to były 4 lata ciężkiej, bardzo ciężkiej budowy! Zastawiliśmy cały nasz majątek dlatego stres był niesamowity by nam się wszystko udało! Ojciec i ja doglądaliśmy wszystkiego sami. Pilnowaliśmy budowlańców, ale warto było! Myślę, że po tym ciężkim dla nas czasie jesteśmy jeszcze bliżej siebie, ale wiemy też jak nam się ze sobą pracuje. Kiedy trzeba to jest ostra wymiana zdań, ale zawsze wszystko konsultujemy i dochodzimy do porozumienia.

Zachwyca mnie konstrukcja hotelu! Logistycznie jest to świetnie rozwiązane, w ogóle się nie czuje tego ogromu, ale też ani razu się nie zgubiłam. 🙂
Macie dużo innowacyjnych pomysłów – mnie urzekł basen z wodą solankową.

Nasze pomysły na wygląd hotelu ewaluowały wraz z jego rozwojem! Mamy tutaj kilka zrealizowanych inwestycji, które nam całość prac budowlanych podrożyły – bywało i tak, że wyburzaliśmy jakieś ściany by zrobić nowe pomieszczenie, ale nie żałujemy. Warto było zrobić ten basen z podwodnymi głośnikami, bo widzimy jakim zainteresowaniem się cieszy i jak bardzo nas wyróżnia na tle innych tego typu obiektów.

_MG_7207_8_9_H (2)
Dużym plusem jest Wasza kuchnia – ta codzienna śniadaniowa, ale i restauracja zarządzana przez Marcina Szwaka. Muszę przyznać, że jestem już po dwóch dniach od niej uzależniona i tutaj pojawia się myśl, czym się kierujecie serwując śniadania, o których nawet nie marzyłam, na stole jest dosłownie wszystko!

Do Marcina mam bardzo duże zaufanie. Nie wtrącam mu się do niczego – on ma powiedziane rządź i on rządzi, a my się cieszymy, że nasi goście są wniebowzięci. Przez lata prowadzenia biznesu hotelarskiego nauczyliśmy się, że hotel to nie tylko miejsca pokojowe, że nie tylko dobry personel, ale i dobra kuchnia. Coraz częściej ludzie doceniają jakość jedzenia i my tę jakość dajemy im na talerzach. Nie ważne czy zamawiają w restauracji na dole z karty, czy są w sali śniadaniowej – zawsze dostają wszystko co najlepsze!

Jesteście uzdrowiskowym pionierem na terenie Wybrzeża bez dwóch zdań – co poleciłbyś swoim gościom najbardziej?

Jak już wcześniej wspomniałem mamy 26 gabinetów SPA z bardzo dobrej jakości centrum medycznym uzdrowiskowym wyposażonym w 10. wanien z hydromasażami, kąpiele solankowe, borowinowe. Osoby ze zwyrodnieniami kończyn mogą korzystać z wirówek kończyn górnych, dolnych i środkowych części ciała. Ponadto Ustka ma inny mikroklimat niż np. Warszawa, to tutaj rodziny zabierają swoje dzieci by powdychały jodu. Także, gdy dzieci korzystają z atrakcji przeznaczonych tylko dla nich – rodzice mogą skorzystać z pakietów SPA czy zabiegów zdrowotnych, a wieczorem mogą położyć dziecko do łóżka i zejść na dół do naszego klubu i pobawić się przy muzyce i drinku.

Jeśli nie znacie Hotelu Grand Lubicz warto choć raz się tam wybrać. Stosunek jakości do ceny na 5+, jedzeniem naprawdę się zachwycicie i strefą wellness, z której ja niemal nie wychodziłam. Basen solankowy, zwłaszcza dla osoby, która boi się wody – tak jak ja – to idealne miejsce do swobodnego na niej unoszenia się i słuchania muzyki.
Jedyny minus, który znalazłam, to przy całym uwielbieniu muzyki zbyt słabo wygłuszony klub, który znajduje się w hotelu. Ja miałam swój pokój na 2.piętrze i wracając nocą po szaleństwach na parkiecie w dalszym ciągu słuchałam muzyki, jakby zza ściany. Ale jest też opcja, że ja mam bardzo dobry słuch, a Wam to nie będzie przeszkadzać. 🙂

_MG_6960_H (2)
_MG_7298_299_300_H (2)
_MG_7328_29_30_H (2)
_MG_7268_69_70_72_H (2)
_MG_7380_1_2_H (2)
_MG_7444_5_6_7_H (2)

AboutBS

Komentarze Facebook: