eb1

Fitness twarzy – gładka szyja

Znacie film „Lepiej późno niż później” z moją ukochaną Diane Keaton i jeszcze bardziej niesamowitym Jackiem Nicholsonem. Harry to amant w podeszłym wieku, a ona to matka jego obecnej dziewczyny. Bla bla bla, bo dziś nie o filmie, ale… Erica Barry, czyli Diane, ma ok. 50-tki i nie rozstaje się z golfami… W jednej ze scen Harry rozkminia ten fenomen – wszak jest środek lata! A ona w tych golfach, na co Erica mu odpowiada, że w pewnym wieku szyja już nie jest ta sama…, bo dziś o szyi.

Szyja z upływem lat staje się wstydliwym tematem, który chowamy w golfach i szalach, ponieważ to właśnie na niej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Przedwczesne starzenie się szyi wynika m.in. z delikatności skóry i niewłaściwej postawy. Ale, wcale nie musi tak być, że pokryje nam się pergaminem zbyt wcześnie!!!
Możemy być dumne z naszej długiej i pięknej szyi dzięki zachowaniu właściwej postawy ciała i ćwiczeniom, które poniżej prezentuję.

Ćwiczenie 1.

cht

Uczy anatomicznie prawidłowej postawy i wydłuża szyję.
Jest to bardzo dobra pozycja wyjściowa do każdego treningu bowiem pozwala wyprostować się zgodne z siłą ciężkości.
Dzięki temu ćwiczeniu nauczysz się zawsze i wszędzie przyjmować wyprostowaną sylwetkę, a ponadto wzmocnisz mięśnie dzięki czemu odciążysz kręgi szyjne, zniknie podwójny podbródek, a szyja stanie się dłuższa.
Usiądź po turecku na podłodze. Ściągnij kości kulszowe jednocześnie odpręż ramiona, odchyl do tyłu, opuść w dół i rozciągnij na boki. Dłonie ułóż wygodnie na udach.
Poczuj, że głowa jest lekka a kręgosłup długi – skieruj wzrok na punkt między brwiami powyżej nasady nosa. Nie zmieniając położenia gałek ocznych zamknij oczy. W miejscu, w którym spotkają się strumienie energetyczne oczu narysuj niewielkie girlandy. Prostuj w ich kierunku kręgosłup jednocześnie rozluźnij i opuść swobodnie ramiona. 

Ćwiczenie 2.

Wzmocnienie i ujędrnienie szyi.
Połóż się na plecach na łóżku tak by głowa i szyja luźno zwisały poza jego krawędzią. Jednocześnie głęboko oddychaj. Powoli unoś głowę, aż dotkniesz podbródkiem klatki piersiowej. Następnie powoli opuść głowę by znów luźno zwisała.
Powtórz ćwiczenie bardzo powoli 5 razy.

Ćwiczenie 3.

Wzmocnienie mięśni szyi.
Siedząc lub stojąc w pozycji wyprostowanej powoli odchylaj głowę do tyłu. Po czym równie powoli przesuwaj ją z powrotem do przodu.
Ćwiczenie powtórz 5 razy.

Ćwiczenie 4.

Ujędrniające szyję i podbródek
Unieś głowę lekko do góry i wyobraź sobie, że nad Twoją głową wisi soczyste jabłko. Wysuń w jego kierunku usta jakbyś chciała je ugryźć.
Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Eksperyment

Chwyćcie palcami skórę szyi poniżej nasady włosów i pociągnijcie ją. Jeśli skóra pomiędzy palcami jest miękka oznacza to, że najwyższy czas aby poświęcić jej więcej czasu.
Dodam, że jeżeli często dokuczają Wam bóle głowy, migreny, to przyczyna tych dolegliwości znajduje się w niewłaściwej postawie. Uważajcie na nią! Trzymajcie się prosto – nada to sprężystości szyi, doda urody i poprawi samopoczucie.
Co byście chcieli jeszcze przećwiczyć? Piszcie, jestem do Waszej dyspozycji.

Teresa. 🙂

AboutBS

Komentarze Facebook: