1_SoniaHensler

FASHION x ILLUSTRATION – wystawa kimon Joanny Hawrot oraz ilustracji Sonii Hensler

Dziś trochę kulturalnie, a okazją do tego będzie wernisaż wystawy FASHION X ILLUSTRATION, planowany na 27 czerwca o godz. 19:00 przy ulicy Św. Marka 16 w Krakowie. Joanna Hawrot, krakowska projektantka mody oraz Sonia Hensler, ilustratorka współpracująca z największymi międzynarodowymi markami, tworzą pomost między modą a ilustracją. Ekspresyjne rysunki żurnalowe zostają przeniesione na tkaninę, z której powstają unikatowe kimona.

Ostatnio to bardzo modny trend! Projektanci nawiązują współpracę ze znanymi artystami plastykami czy grafikami. Spójrzmy chociażby na rosnącą popularność Mateusza Sudy, który zaczynał od tworzenia grafik dla polskiej marki Illesta.

Powyższa wystawa ma połączyć ilustracje Sonii Hensler, powstałe w trakcie ostatnich lat pracy artystki, obejmującej kolaboracje z markami takimi jak Top Shop, Loewe czy Coco de Mer, z formą japońskiego kimona, nieustannie fascynującą Joannę Hawrot. Ilustracja jest pryzmatem, pozwalającym na przełamanie dostojeństwa tradycyjnego ubioru. Kimono zostaje osadzone w estetyce nowoczesnej, europejskiej mody, która elementy zabawy i polemiki z klasyką czyni swoim znakiem rozpoznawczym.

Wystawa będzie pierwszym projektem, inaugurującym cykl spotkań, wystaw i prezentacji z artystami różnych dziedzin, którzy pojawią się w krakowskim butiku Joanny Hawrot. W myśli filozofii „From Fashion To Art”, projektantka prezentuje swoje kolekcje w szerszym kontekście sztuki, manifestując myśl przewodnią każdego cyklu projektów. Galeryjna przestrzeń krakowskiego atelier otwiera się na eksperyment – zaproszenie do współpracy artystów sztuk wizualnych, performerów, fotografów i muzyków. Założeniem projektu jest uwrażliwiać odbiorcę na pozycję mody w obrębie sztuki, ułatwiać i propagować wymianę twórczej myśli wśród artystów różnych dziedzin i zacierać granicę między sztuką użytkową, często komercyjną, a galeryjnym eksponatem.

2_SoniaHensler Plakat

Fashion X Illustration

Wystawa kimon Joanny Hawrot oraz ilustracji Sonii Hensler

Joanna Hawrot Atelier

Kraków, ul. Św. Marka 16

Wernisaż wystawy: 27 czerwca, godzina 19:00

Wystawa czynna do 27 sierpnia 2015

AboutBS

Komentarze Facebook: