poliki

Facefitness – modelowanie policzków

Policzki nie są zazwyczaj przedmiotem naszych zmartwień w kontekście zmarszczek. Jednak nie wszystkie mamy wymarzone, wystające kości policzkowe czy np. urocze dołeczki. Jeśli nie dała nam tego natura możemy sobie przy odrobinie wysiłku i konsekwencji same dodać urody rzeźbiąc policzki ćwiczeniami. Poniżej zaprezentuję podstawowe, proste ćwiczenia, które ujędrnią, wzmocnią i nadadzą pięknego kształtu naszym policzkom.

Podnosimy i ujędrniamy policzki

IMG_0697
Po prostu nadymaj policzki jak byś chciała nadmuchać balon. Wytrzymaj w ten sposób 5 sekund a następnie rozluźnij mięśnie. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Modelujemy i wysmuklamy policzki

IMG_0703
Wciągnij policzki najmocniej jak potrafisz tworząc tzw. „rybkę” Wytrzymaj tak 5 sekund po czym rozluźnij mięśnie. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Ujędrniamy policzki

IMG_0699
Ten rodzaj ćwiczenie facefitness należy do najprzyjemniejszych i bardzo dobrze je znamy. Jego dodatkową zaletą jest to, że ćwiczy wszystkie mięśnie twarzy! Po prostu się śmiej jak najczęściej i najszerzej czyli „od uch do ucha”.

Na koniec by Was jeszcze bardziej zmotywować dodam, że minuta tzw. szczerego śmiechu to 45 minut późniejszego rozluźnienia. Uśmiech dodatkowo powoduje wydzielanie endorfin w mózgu.
Są to substancje chemiczne w składzie przypominające morfinę i heroinę. Działają one uspokajająco i wzmacniają układ odpornościowy.
Wydzielanie endorfin znacznie poprawia nasze samopoczucie. Zatem jeśli chcesz się lepiej poczuć i wyglądać – rozdawaj uśmiech na lewo i prawo!

AboutBS

Komentarze Facebook: