ff

Facefitness kontra czas wokół oczu

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Uważam również, że i tego ile mamy lat.
Niestety z upływem czasu zaczynają one zdradzać nasz wiek. Pojawiają się pierwsze oznaki starzenia w postaci opadających powiek, worków pod oczami czy tzw kurzych łapek, które prędzej czy później są zmorą każdej z nas. Zapraszam Was na facefitness w moim wykonaniu. 🙂

Przedstawione przeze mnie ćwiczenia pomogą ujędrnić i wzmocnić mięśnie, poprawią ukrwienie tkanek i dzięki temu ulepszymy napięcie skóry w zauważalny sposób unosząc górną powiekę i zwiększając otwarcie oczu. Zaczynamy !

Ćwiczenie 1. – wytrzeszcz

1

Zaczniemy od znanego już ćwiczenia wytrzeszczania oczu.
Widząc swoje odbicie w lustrze otwieraj szeroko oczy – nie marszcząc przy tym czoła. Wytrzymaj w takim napięciu przez trzy oddechy, a następnie rozluźnij zamykając delikatnie oczy.
Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 2. – Azjatka

2

Ćwiczenie znakomicie wzmacnia mięsień okrężny oczu.
Palce środkowe oprzyj centymetr od zewnętrznych kącików oczu, mocno dociskając by stworzyć opór. Mówiąc potocznie „zrób Chinkę”. Obserwując swoje odbicie w lustrze mruż oczy, nie domykając ich do końca. Podczas wykonywania ćwiczenia cały czas zwróć uwagę na to, by widzieć się w lustrze.
Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 3. – wygładzające „kurze łapki”

3a

Ćwiczenia pomogą ujędrnić i wzmocnić mięśnie okolic oczu, a także pozbyć się worków pod oczami.
Ułóż opuszki dwóch palców prawej ręki na szczycie kości prawego policzka i pociągnij skórę w dół. Następnie spróbuj zamknąć prawe oko, przy jednoczesnym przyciskaniu palcami policzka oddziałuj z taką siłą, aby oko nie mogło się zamknąć. Zaznaczam, że nie możesz zamknąć oka ! Powtórz 10 razy zarówno dla prawego jak i lewego oka.

Ćwiczenie 4. – patrz w sufit

4a

Na koniec dzisiejszych ćwiczeń chyba najprostsze ćwiczenie ujędrniające.
Nie poruszając głową, przenieś wzrok jak najwyżej w sufit, starczając się przy tym nie marszczyć czoła. Wytrzymaj trzy oddechy a następnie rozluźnij zamykając oczy.
Powtórz 10 razy.

Ciekawostka 😉

Dopełnieniem codziennej pielęgnacji okolic oczu jest właściwe nakładanie kremu.
Aplikując krem na oczy wykonuj koliste ruchy zgodnie ze wskazówkami zegara. Najważniejsza zasada to nie rozciągać skóry. By temu zapobiec wmasowuj krem opuszką palca serdecznego. Dzięki temu zrobisz to dokładniej.

Trzymam za Was kciuki – Tereska. 🙂

AboutBS

Komentarze Facebook:

 • Świetne porady! Chyba zaniczniemy grupowo ćwiczyć, bo sama nie mogę się zmoblilizować 🙂

  • Ewa Żmuda-jankowska

   jak tylko usiądziesz przy mym biureczku 15 minut dziennie rezerwujemy na jogę twarzy 🙂

   • Trzymam Cię za słowo 🙂 Już nie mogę się doczekać 🙂

    • Ewa Żmuda-jankowska

     ja też. 🙂