FF

Facefitness i masaż twarzy – będę piękna i młoda!

Czy znacie pojęcie facefitness?? Gimnastyka znana pod nazwą facefitness lub joga twarzy oraz masaż mięśni twarzy jest prostym sposobem na opóźnienie widocznych efektów starzenia się skóry. Ćwiczenia mogą przywrócić jej młodzieńczy kształt, sprawić by wyglądała promiennie i młodo.

Obecnie bardzo duży nacisk kładziemy na dbałość o ciało. Rozumiemy, że bez regularnych ćwiczeń; basenu, biegania czy siłowni nie osiągniemy zgrabnej sylwetki i jędrnej skóry. Mało kto uważa, że zaaplikowanie kremu czy balsamu zmieni jego figurę i odmłodzi o 10 lat. Zdajemy sobie sprawę, że trzeba zrobić coś więcej by osiągnąć zadowalające efekty.
Myślenie to kończy się gdy dochodzimy do „głowy”. Jednak to nadal te same mięśnie, które domagają się naszej uwagi. Ta sama skóra, na którą każdego dnia wpływa grawitacja, choć może wydać się to zaskakujące, w konsekwencji prowadzi do starzenia się twarzy.

I tu z pomocą przychodzi nam facefitness zwany też jogą twarzy.

Nasza twarz i szyja, jak pozostałe partie ciała domagają się regularnych ćwiczeń, masażu. Stosowanie kremów może być miłym dodatkiem, ale podstawą jest to, co dotyczy reszty ciała. Regularne wykonywanie tego typu ćwiczeń sprawi, że nasza skóra nabierze blasku, a wyraz twarzy będzie pogodny i odprężony.

Dodam jeszcze, że regularne nie oznacza uciążliwy czy długi. Wystarczy 10 minut dziennie by uzyskać pożądany efekt !

Facefitness i masaż mięśni twarzy jest prostym sposobem na opóźnienie widocznych efektów starzenia się skóry. Ćwiczenia mogą przywrócić twarzy młodzieńczy kształt, sprawić by wyglądała promiennie i młodo. Poprawienie sprawności mięśni powoduje zwiększenie ich objętości, co przyczynia się do wzrostu naturalnego napięcia skóry i zmniejszenia widoczności zmarszczek. Odpowiedni dobór ćwiczeń i systematyczność gimnastyki twarzy pomoże podnieść min tzw. worki pod oczami, opadające kąciki ust czy zlikwidować tzw. drugi podbródek.

IMG_4565Od dziś na naszej stronie pojawiać się będą artykuły Teresy Ostrowskiej – z wykształcenia prawnika, z zamiłowania miłośniczka piękna szeroko pojętego. Uwielbia zdrowy tryb życia, szczególnie naturalne metody dbania o urodę. Od wielu lat interesuje się tematyką masażu twarzy i facefitness.

Jest certyfikowanym trenerem facefitness. W praktyce i w teorii wciąż poszerza swoje kompetencje w tym zakresie, uważnie słuchając głosu kobiet, które na co dzień walczą o młody i piękny wygląd. „Moim celem jest uświadomienie im, że nasz cel możemy osiągnąć bez skalpela! Moim celem jest zwiększenie Waszej świadomości w zakresie dbania o najbardziej widoczną część naszego ciała – twarz a dalej nauczenie samodzielnego face fitness i masażu twarzy”.

Kolejny wpis za tydzień – zapraszamy. 😉

AboutBS

Komentarze Facebook: