666

Debenhams MW SS 2011 Lookbook

Przyznam szczerze o marce dużo nie wiedziałem. Wręcz nazwałem ją powierzchownie “Alma mater”(nazywam tak wszystko co z niczym mi się nie kojarzy). Ale z powodu lookbooka, a raczej ciuchów w nim prezentowanym postanowiłem dowiedzieć się więcej. Debenhams to brytyjski brand skupiający pokaźną liczbę projektantów. A ich projekty, muszę przyznać bardzo ciekawe. Więcej informacji znajdziecie na ich oficjalnej stronie http://debenhams.com
Wracając do lookbook’a na sezon wiosna/lato 2011 marka oferuje pokaźną kolekcję bardzo casualowych eleganckich ciuchów. W ofercie znaleźć można bardzo estetyczne taliowane marynarki jak i dopasowane wąskie spodnie, z podwiniętymi nogawkami. Nie wiem czemu, coraz częściej widzę przejawy zdziwienia, że na pokazach modele wychodzą w “za krótkich” spodniach. Uspokajam, tak ma być. We Włoszech czy Londynie jest to dość normalny widok, i całkiem przyjemny dla oka. Zabieg stosowany zarówno przez panie jak i panów. Przy odpowiednich proporcja nie skraca optycznie, a dobrze wyeksponowana kostka i dolny odcinek kości – piszczel (która jest najchudszą częścią nogi nadają smukłości sylwetce).
W propozycji projektantów znalazły się również klasyczne krojem koszule zaskakujące wzorami, kolorami jak i doborem materiałów. Chyba przesłanie “modą należy się bawić” jest wciąż żywe.
Dla osób lubiących luźniejszy styl też przygotowano parę sylwetek : bluza z kapturem, kolorowe spodnie,  dżinsowa… kurtka, jak i spodnie, klasyczne t-shirty czy polo z naprawdę dużym kołnierzem.
Mój faworyt? Dwurzędowy płaszcz, świetny krój, świetny kolor i super guziki! No i jeszcze pewnie skusiłbym się na szarą marynarkę z pionowymi pasami. Ale jak kto lubi ….

[text: Paweł Grzegorz Kutnik]

AboutBS

Komentarze Facebook: