chris

Co sprawia, że w święta czujesz się szczęśliwy?

Tydzień temu wraz z Happy Albums ogłosiłam konkurs „Co sprawia, że w święta czujesz się szczęśliwy?” – dziś mam dla Was wyniki.
 

Bardzo mnie cieszy, gdy przysyłacie do mnie Wasze maile i dzielicie się tym co dla Was ważne. W obecnym konkursie zorganizowanym na święta wzięło udział naprawdę wiele osób, na 79 maili niestety mogliśmy wybrać tylko jeden.

Zwyciężczyni napisała:
„Dla mnie święta to czas bliskości. Mimo iż moja rodzina nie zwykła mówić o uczuciach, stroni od wylewnych słów to czas magicznych Świąt Bożego Narodzenia niejako nas jednoczy. Przy stole jest miło, potem spędzamy długie chwile na rozmowie przy cieście, kawie… staramy się znaleźć dla siebie trochę czasu. Odwiedzam dom rodzinny przeważnie 3 razy w roku, czasem do siebie dzwonimy, jednak w zgiełku dnia codziennego ciężko jest znaleźć czas na dłuższą rozmowę, a poważnych tematów się unika. Ze strony mojej rodziny próżno spodziewać się pochwał, a i z akceptacją wyborów czy stylu życia jest ciężko, bo rodzice chcieliby, by było „po ich” a nie „po mojemu”. Jadąc jednak pociągiem do domu cieszę się jak dzieciak, który rano skoro świt wstawał, włączał choinkowe lampki… zasiadał przed telewizorem w oczekiwaniu na Rudolfa i pakował prezenty… skromne, bo skromne – jak to dziecko nie miał za wiele środków, by coś kupić, ale wszystko było od serca. Tak samo jest i teraz, staram się i głównie tak podchodzę do ludzi z sercem – cieszę się na święta i jestem szczęśliwa, bo budzi się we mnie jak i każdym z nas chyba cząstka małej mnie, cząstka małej Bogusi w grzywce, nieodłącznym elemencie całego dzieciństwa. W tym roku postanowiłam znów sobie ją sprawić, także wizyta u fryzjera przed świętami i grzywka znowu zagości. Pamiętam, że jako dziecko czułam się beztrosko, nie musiałam martwić się o to, co teraz spędza mi czasem sen z powiek, nie było problemów, nie było trosk. Dlatego święta to dla mnie czas bardzo wyjątkowy, może i to banał, ale budzi się we mnie małe dziecko, pragnące przede wszystkim bliskości, radości i akceptacji. W ten czas rodzina się trochę zmienia, ich podejście do wielu rzeczy jest lepsze, łagodniejsze, a oni sami jak i ja jesteśmy dla siebie serdeczni, ciepli i wyrozumiali. Nie powiem, że dzieje się tak tylko w święta, ale to jest właśnie ten czas, kiedy na dłuższą chwilę możemy się zatrzymać, wszystkie problemy rzucić w kąt, a celebrować po prostu więzi rodzinne. Na tym dla mnie polegają szczęśliwe święta.”

Bogumiła Przywara – gratulujemy i mailowo się skontaktujemy celem przekazania nagrody. 🙂

 

AboutBS

Komentarze Facebook:

  • Monia

    Brawa! Pięknie napisane 🙂