1

# Byłam i polecam – Lemon Resort Spa w Gródku nad Dunajcem

Gdyby mnie ktoś zapytał o moje ukochane miejsce na Ziemi, zgodnie z prawdą odpowiem Australia. Jeśli natomiast zada pytanie o hotel, do którego z chęcią wracam, odpowiem Lemon Resort Spa w Gródku nad Dunajcem…

Lemon Resort Spa zapewne pamiętacie z mojego wpisu na Sylwestra. Magiczny tydzień zleciał jak z bicza, a to za sprawą okolicy, hotelu i obłędnego jedzenia.

Dziś kilka słów dlaczego z chęcią tam wrócę na wiosnę!

Cudze chwalicie, bo Lemon Resort Spa nie znacie

Nie ma co rozpływać się nad zagranicznymi podróżami i krajami, póki wystarczająco dobrze nie pozna się naszego bogactwa. Jakiś czas temu zdecydowałam, że moje życie to będą podróże i praca zdecydowanie nie na etat. Utrzymuję się głównie z pisania, a klimat w Gródku sprzyjał rozwijaniu mego natchnienia i wyobraźni.

Hotel nie tylko dla odludków

4

By nie było, że Lemon Resort Spa idealnie pasuje dla wolnych duchów, jak ja opowiem, że poznałam tam sporo rodzin, które przyjeżdżają tam intensywnie wypocząć wraz ze swymi dziećmi. Dzieci mają swoje aktywności, a dorośli swoje. Lepiej być nie może!

Na terenie Lemon Resort Spa Goście hotelowi mogą korzystać z nowoczesnej Strefy Wellness, która składa się z podświetlanego, 17-to metrowego basenu z pięknym, niczym nie zakłóconym widokiem na Jezioro i Małpią Wyspę. Temperatura wody osiąga 29 st. C, natomiast całe pomieszczenie jest jeszcze o kilka dodatkowych stopni cieplejsze. Zaraz po kąpieli w basenie można relaksować się w jacuzzi z hydromasażem, który rozluźnia mięśnie całego ciała oraz minimalizuje odczucie stresu.

1
W obiekcie znajduje się strefa saun (sauna parowa, ziołowa, sucha oraz infrasauna) – to mój konik! oraz osobne, klimatyczne pomieszczenie w postaci tężni solankowej, w którym to czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, wspomaga leczenie wielu chorób przy równoczesnym napinaniu i oczyszczaniu skóry – przez 45 min spędzonych w tężni wdycha się tyle samo jodu, co podczas 3 dniowego pobytu nad morzem.

Strefa Relaksu w wydaniu rozrywkowym, to w Lemon Resort Spa nie tylko Wellness, ale i szereg innych atrakcji znajdujących się w części głównej ośrodka.

7
Nie wolno pominąć kręgli, sali zabaw ze stołem do bilarda, dartem, flipperami i konsolami, w które wraz z Partnerem graliśmy namiętnie do północy, by następnie udać się na drineczka do baru.

Relaks w wersji maksimum reprezentuje jednak największa nowość w Resorcie, a mianowicie Manaw Spa, czyli centrum odnowy biologicznej w iście dalekowschodnim wydaniu.

6
To właśnie tu, terapeuci z Bali oraz Tajlandii – absolwenci szkół masażu i terapii, wykonują rozmaite zabiegi relaksacyjne oraz prozdrowotne w postaci masażów, wieloetapowych rytuałów, peelingów i kąpieli. Wszystko to w akompaniamencie wyciszającej muzyki i relaksujących zapachów, przywodzących na myśl gabinety masażu w Azji.

Warto podkreślić, że Lemon Resort Spa to nie tylko wypoczynek w wersji slow, ale i możliwość aktywnego spędzania czasu „na sportowo”. Wewnątrz obiektu do dyspozycji oddano w pełni wyposażoną siłownię oraz boisko do squasha.

Na zewnątrz z kolei, znajduje się boisko do siatkówki, wypożyczalnia rowerów, marina z dostępem do: kajaków, rowerków wodnych, desek SUP oraz elektrycznych sprzętów wodnych – dlatego wracam tam wiosną!

Last but not least, Lemon Resort Spa ulokowany jest w pobliżu czterech wyciągów narciarskich: Rytro, Laskowa, Jaworzyna oraz Wierchomla, co daje sposobność do aktywnego spędzania czasu na powietrzu również zimą – tak jak czyniłam to ja!

Butikowy apartament w trzech odsłonach

3
Każdy z apartamentów, w którym można się zatrzymać charakteryzuje się bardzo wysokim standardem.

Najmniejszy apartament, to pokój premium o powierzchni 30 m2 i 8 m2 tarasu, przeznaczony dla dwóch osób. W pokoju premium znajduje się także łazienka wraz ze specjalnie przygotowanym zestawem kosmetyków.

Apartament executive, to powierzchnia obejmująca już 60 m2 i 30 m2 tarasu, przeznaczony dla czterech osób. W wersji executive Goście mają do dyspozycji jedną sypialnię, wyposażony salon z aneksem kuchennym oraz łazienkę z pełnym zestawem kosmetyków.

9
Apartament superior, podobnie jak executive to także 60 m2 wewnątrz i 30 m2 tarasu oraz przeznaczenie dla czterech osób. Jednak w wersji superior oprócz wyposażonego salonu z aneksem kuchennym i łazienki, Goście mają do dyspozycji już dwie sypialnie.

Niezależnie od tego, która odsłona apartamentu zostanie przez Was wybrana macie pewność, że za każdym razem będziecie mieć przepiękny widok z okien. Taras zorientowany na południe gwarantuje niezapomniany widok na błyszczącą taflę jeziora oraz Małpią Wyspę, zaś opcja „północna” urzeka pejzażem szczytów Pogórza Rożnowskiego.

Kilka słów o regionie

Zapewne wiecie, że jestem piechurem i uwielbiam piesze wycieczki. Będąc w Gródku udałam się w Pieniny by zdobyć ich najwyższy szczyt Wysoką. Samo zaś Pogórze Rożnowskie, czyli bliska okolica hotelu, znajduje się w województwie małopolskim w rejonie Beskidu Niskiego. Region cechuje się urozmaiconą rzeźbą terenu, ze wzgórzami dochodzącymi do 550 m n.p.m., głęboko wciętymi dolinami Dunajca, Białej i ich dopływów.

6
W obrębie regionu znajdują się dwa zbiorniki wodne: Jezioro Rożnowskie, które objechałam wkoło i powiem Wam, że warto zrobić sobie taką jednodniową wycieczkę oraz Jezioro Czchowskie.

Rozpoznawalnym elementem Jeziora Rożnowskiego jest Małpia Wyspa, która stanowi obszar ochrony krajobrazu i rezerwat ptaków. W rejonie jeziora co roku gnieździ się aż 165 gatunków ptaków, a odgłosy, które tam słyszałam to przepiękna muzyka dla uszu.

Przyznam się Wam, że o tym hotelu mogę pisać długo. Byłoby grzechem gdybym pominęła wyśmienita kuchnię prowadzoną przez Janusza Garncarczyka, która została doceniona m.in. poprzez dwukrotne wyróżnienie w słynnym Żółtym Przewodniku Gault et Milleau 2016 oraz 2017!

4
W karcie menu Restauracji Lemon można odnaleźć makarony, pizze i burgery powstające na bazie najlepszej jakości produktów regionalnych (lokalni dostawcy mięs, warzyw, owoców i przetworów) oraz artykułów sprowadzanych z zagranicy (włoska mąka, włoskie szynki i sery). Wyrafinowane podniebienia zadowolą pozycje znajdujące się w sekcji owoce morza (mule sprowadzane z Morza Czarnego) i dania główne (jagnięcina, wołowina, kaczka, drób i wieprzowina choć po części odwołujące się do receptur znanych w regionie ukazane w bardzo nowoczesnym wydaniu).

3
Do tego wysublimowane oblicze deserowych słodkości oraz bogata karta trunków, z których szczególną uwagę zwrócić należy na włoskie wina domowe i wyszukane koktajle.

Restauracja Lemon serwuje także dania wegetariańskie, natomiast wkrótce pojawi się i alternatywa dla zwolenników diety wegańskiej.

Koniec i bomba, a kto nie był ten trąba! Polecam Wam z czystym sumieniem.

7

AboutBS

Komentarze Facebook: