OK DSC_0980

Biżuteria – jaką dobrać, gdy jesteś szczupłą i niską kobietą

Od jakiegoś czasu odkrywam w sobie srokę i czerpię radość z noszenia biżuterii. Nie musi być ona wysadzana diamentami, ale powinna mieć to coś by nie przytłoczyć mnie sobą i sprawić, że poczuję się w niej kobieco. Jaka biżuteria jest zatem najlepsza dla 30-letniej kobiety mierzącej 160 cm?

Zawsze znaj umiar

Najważniejsza zasada, która powinna nam towarzyszyć w doborze dodatków do stroju to znać umiar. Podobnie jest z różnego rodzaju naszyjnikami, kolczykami, bransoletkami – złota zasada „im mniej, tym lepiej” świetnie sprawdza się w temacie doboru biżuterii.

Ja sama staram się pamiętać o tym, że jeżeli założę coś dużego na górę sylwetki to na dół (ręce) na pewno nie założę niczego krzyczącego i odwrotnie. Prosta biżuteria ma to do siebie, że dobrze sprawdzi się w towarzystwie niemal każdej stylizacji. 🙂

Biżuteria w której się zakochałam

Jakiś czas temu, całkiem przypadkiem, trafiłam na kobiece spotkanie do butiku Ditta Zimmermann, gdzie muszę przyznać, straciłam głowę i serce dla kilku świecidełek. Obudziła się we mnie prawdziwa sroka i z chęcią wyniosłabym cały butik, ale niestety… rozsądek wziął górę, a ja weszłam w posiadanie pięknego naszyjnika z kolekcji Konstelacje, z którym praktycznie się nie rozstaję.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Urzekł mnie prostotą, kobiecością, smakiem i ciekawym designem. Ważna też była długość – 45 cm – która umiejscawia go lekko poniżej linii obojczyków.

Do czego go zakładam – niemal do wszystkiego, ale najczęściej do sweterków w serek, gładkich golfów i koszul. Dobrze się czuję, gdy mam na sobie sukienkę, a on przyozdabia mi szyję.

Tego rodzaju biżuteria jest modna od kilku sezonów, co mnie cieszy, bo trend na delikatne ozdoby sprawia, że ceny są konkurencyjne i można co chwilę wrzucać nowe błyskotki do naszego kuferka z dodatkami. 🙂

OK DSC_0982
OK DSC_1001

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

AboutBS

Komentarze Facebook: