kosmetyki1

Balneokosmetyki – jak dobrać do swojej cery?

Naprawdę nie wiem kiedy to się stało, ale bycie eko to już nie trend, to styl życia. I to mi się podoba, bo pisanie o ekologii nie oznacza, że jestem nawiedzona i staram się Was do czegoś namówić. Wy sami zadajecie mi pytania jakie ekologiczne kosmetyki używam i co Wam polecę? Dziś stawiam na balneokosmetyki!

Co to takiego balneologia?
Jak mówią naukowcy balneologia to: „dziedzina wiedzy medycznej wykorzystująca do leczenia, profilaktyki, rehabilitacji i częściowo diagnostyki naturalne surowce lecznicze tj. wody mineralne, gazy lecznicze, peloidy i walory klimatyczne”.

Produkty, których ja używam do pielęgnacji ciała zawierają wysokozmineralizowaną najsilniejszą na świecie, uzdrowiskową wodę siarczkową ze źródła „Malina”, sok owocowy i wybrane składniki aktywne mają certyfikat ECO CERT.

Pamiętacie spis o hotelu Malinowy Raj?
To właśnie tam poznałam moc tych kosmetyków, które oparte są na eko formule i zawierają skuteczne substancje aktywne, ukierunkowane na konkretne działanie. Zawierają ekstrakty roślinne działające efektywnie zarówno w kosmetyce, jak i leczeniu. Ich EKO Formuła zapewnia 0% parabenów, SLS, silikonów, sztucznych barwników, ftalanów, olejów mineralnych i pochodnych ropy naftowej.

Wszystkie produkty z tej serii nie zawierają żadnych barwników, kolor uzyskiwany jest z naturalnego soku owocowego.
kosmetyki3
W mojej łazience znajduje się:

Malinowy peeling do ciała

Malinowe masło do ciała

Malinowy krem do rąk

Wszystkie trzy produkty pachną obłędnie, to ich pierwsza zaleta, którą zauważymy już po otwarciu słoiczka. Każda kolejna działa na nasze ciało od wewnątrz zapewniając nam mega duże nawilżenie organizmu i wygładzenie skóry – zwłaszcza peeling, który dodatkowo złuszcza nasz martwy naskórek. Przyznam szczerze, że w pierwszym momencie, zaraz po otwarciu miałam ochotę go zjeść.

Każdy z kosmetyków znajdziecie w sklepie on-line w bardzo przystępnej cenie – od 29 zł do 55 zł. Przy porównaniu stosunku ceny do jakości i wydajności ocena końcowa może być tylko jedna – pięć z plusem. 🙂

kosmetyki2

AboutBS

Komentarze Facebook: