3401

Backstage pokazu La Mania wiosna/lato 2015

3466Nie wiem co jest takiego w kulisach powstawania projektu, ale jakaś magia każe wchodzić mi na backstage produkcji i podglądać. Miało to miejsce chociażby w przypadku pokazu marki La Mania, który odbył się 17 grudnia w warszawskim Soho.

Tego wieczoru przestrzeń fabryki Soho została całkowicie przearanżowana. Surowe wnętrza przeszły całkowitą metamorfozę, a hala wypełniła się bielą. Chyba jeszcze w Soho aż tak biało i luksusowo nie było. 🙂

3350Backstage zdominowany przez modelki i porozrzucane ubrania to standard. Tego dnia nie dało się też nie zauważyć dwóch wiodących marek: Sephora – odpowiedzialnej za makijaż do pokazu oraz Wella – za fryzury.

3421Jeśli chodzi o makijaże, nie jest to pierwsze spotkanie marek. Marka Sephora była obecna już przy tworzeniu poprzednich makijaży i, można powiedzieć, że zna kierunek, w którym Joanna Przetakiewicz chce iść. Mianowicie, by nie przeciążać sylwetek i nie dominować ich zbyt ciężkim okiem, a by zachować świeżość i kobiecość. Podczas prezentacji kolekcji na sezon Wiosna/Lato 2015 makijaż miał być jedynie tłem. „Mocno rozświetlona cera, wytuszowane rzęsy i błyszczące usta. To znak rozpoznawczy kobiety La Mani na lato 2015 roku” – dodaje Małgorzata Smelcerz z Sephory.
Wizażyści pracowali głównie na kosmetykach Sephora, Make Up For Ever, SmashBox oraz Urban Decay.

3401Za fryzury odpowiadali kreatorzy fryzur z Wella Professionals.
Osobiście uwielbiam tego rodzaju kucyki. Nie dość, że są bardzo proste w wykonaniu, klasyczne, kobiece to jeszcze bardzo modne. „Tak naprawdę by stworzyć taką fryzurę potrzebujemy najpierw ujarzmić włosy więc musimy je wyprostować prostownicą. Używamy mokrego lotionu i lakieru do wykończenia fryzury. Kosmetyki służą nam tutaj tylko do perfekcyjnego zdyscyplinowania włosów.” – instruuje nas Mariusz Gola z Wella Studio.

Kreacje La Manii uzupełniły dodatki – zaprezentowane po raz pierwszy w Polsce buty włoskiej marki Aquazzura – jednej z najbardziej pożądanych marek butów na świecie oraz biżuteria brytyjskiego projektanta – Stephena Webstera.

Zapraszamy z nami na backstage. 😉

Fot. Jo Yoart

 

AboutBS

Komentarze Facebook: